تبلیغات

مراقب شیوع تب کریمه کنگو در عید قربان باشید

معاون دفتر بهداشت بیماری دامی سازمان دامپزشکی گفت: به دلیل اینکه امسال عید قربان در فصل گرما است، احتمال شیوع تب کریمه کنگو در کشور وجود دارد.

به گزارش صبحانه به نقل از مهر، کریم امیری معاون دفتر بهداشت بیماری دامی سازمان دامپزشکی در گفتگویی اظهار کرد: به دلیل اینکه امسال عید قربان در فصل گرما است، احتمال شیوع تب کریمه کنگو در کشور وجود داشته و این بیماری می‌تواند مخاطرات جدی برای ما ایجاد کند.

وی در ادامه افزود: بنابراین از مردم تقاضا داریم که از ذبح غیرمجاز دام در منازل خودداری کرده و احتمال شیوع این بیماری را  جدی بگیرند.

امیری با اشاره به اینکه بیماری تب کریمه کنگو علائم مشخصی ندارد، گفت: توصیه ما به مردم این است که از مراکز تحت پوشش دامپزشکی دام مورد نیاز خود را تأمین کرده و پس از نگهداری 24 ساعته در پیشسرد، نسبت به توزیع آن اقدام شود.

به گفته وی با آگاه سازی مردم از شیوع بیماری روند مرگ و میر نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

معاون دفتر بهداشت بیماری سازمان دامپزشکی تصریح کرد: از دامداران تقاضا داریم  که در صورت رویت کنه بر بردن دام نسبت به بازسازی و سم پاشی اسطبل های خود اقدام نمایند تا خطر انتقال بیماری از دام به دام دیگر و در نهایت انسان کاهش یابد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار