تبلیغات

حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی چقدر شد؟

مدیرعامل سازمان‌تامین اجتماعی گفت: با توجه به اینکه حداقل حقوق بازنشستگان در تامین اجتماعی ۱۴.۵درصد در سال جاری افزایش یافته میزان حداقل حقوق این افراد به یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان می‌رسد.

به گزارش صبحانه،سید تقی نوربخش در نشست خبری درباره افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اظهار داشت: یکی از تعهدات سازمان پرداخت مستمری ها است.

وی افزود: در کشور ما براساس قوانین میزان مستمری ها مشخص شده است و مالیات و بیمه از مستمری کسر نمی شود و براساس آخرین حقوق و دستمزد است.

نوربخش بیان داشت: براساس ماده 111 قانون تامین اجتماعی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی نیز افزایش می یابد.

مدیرعامل سازمان‌تامین اجتماعی گفت: براساس ماده 96 قانون تامین اجتماعی نیز میزان افزایش حقوق سالانه افزایش می یابد.

وی گفت: میزان مستمری از سال 85 تا 92 افزایش حقوق بازنشستگان کمتر از نرخ تورم بوده است. از سال 92 تا کنون تمام افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیر آن بالاتر از نرخ تورم بوده است.

نوربخش یادآور شد: 51 درصد در این سالها از نرخ تورم عقب تر بودیم. در سه سال و نیم 81 درصد مستمری ها افزایش یافته است.

وی گفت: امسال بالاتر از نرخ تورم و افزایش حقوق شاغلین مستمری ها افزایش می‌یابد.

وی گفت: 12.5 درصد مستمری ها برای سایر سطوح افزایش یافته است برای حداقل بگیران نیز 14.5 درصد افزایش دادیم و افرادی که زیر یک میلیون و 100 هزار تومان دریافت می کنند به یک میلیون و 100 هزار تومان می رسانیم.

نوربخش ادامه داد: افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از اردیبهشت ماه اصلاح می‌شود و مابه التفاوت افزایش حقوق فرودین ماه نیز در خرداد ماه پرداخت می شود./فارس

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار