تبلیغات

28 دی، نشست «تأملات فلسفی ایران و یونان»

شبکه نخبگان جشنواره بین المللی فارابی، نشست «تأملات فلسفی ایران و یونان» را برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، شبکه نخبگان جشنواره بین المللی فارابی با همکاری پژوهشگاه علوم انسانی و مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران، دانشگاه اصفهان و دانشگاه شهید بهشتی، نشست «تأملات فلسفی ایران و یونان» را برگزار می کند. 

در این نشست دکتر سعید بینای مطلق استاد دانشگاه اصفهان، استاد منوچهر صدوقی سها مدرس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران و دکتر نصرالله حکمت استاد دانشگاه شهید بهشتی سخنرانی خواهند کرد و سپس درباره چگونگی پیدایش فلسفه اسلامی بر اساس کتاب «دگرگونی بنیادی فلسفه یونان در برخورد با شیوه اندیشه اسلامی» نوشته عبدالجواد فلاطوری به بحث و گفت و گو می پردازند. 

«بازخوانی انتقادی جایگاه فلسفی یونان در تاریخ فلسفه»، «دگرگونی اندیشه یونانی در فلسفه ایرانی-اسلامی» و «تحلیلی بر رویکرد استاد جواد فلاطوری در بازخوانی مواجهه فلسفه یونانی و اندیشه اسلامی»  عناوین سخنرانی های این نشست است.

نشست «تأملات فلسفی ایران و یونان» روز سه شنبه 28 دی 1395 از ساعت 15 تا 17 در سالن اجتماعات پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، به نشانی خیابان پاسداران، خیابان شهید مؤمن نژاد (گلستان اول)، شماره 124 برگزار می شود و پذیرای عموم علاقه مندان به شرکت در این نشست است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار