تبلیغات

بازگشت شاخص بورس به ارتفاع 79 هزار واحد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ در جریان معاملات امروز بازار سرمایه تعداد 1958 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش 418 میلیارد تومان در 58 هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 197 واحدی در ارتفاع 79 هزار و 73 واحد قرار گرفت.
بیشترین تاثیر مثبت بر رشد دماسنج بازار سهام در روزجاری به نام نمادهای معاملاتی همراه، خودرو و مبین شد و در مقابل نمادهای معاملاتی کگل، وصندوق و کچاد با افت خود مانع افزایش بیشتر شاخص شدند.
شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز متعادل و مثبتی را پشت سر گذاشتند به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 69 واحد رشد، کل (هموزن) 32 واحد افت، قیمت (هموزن) 26 واحد افت و شاخص‌های آزاد شناور 179 واحد و شاخص بازار اول و دوم به ترتیب 40 و 985 واحد رشد کردند.
بر اساس این گزارش؛ در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 143 میلیون ورقه به ارزش 202 میلیارد تومان در 19 هزار نوبت، آیفکس 2.5 واحد افت کرد و در ارتفاع 826 واحد قرار گرفت.
به باور کارشناسان بازار سرمایه مواردی همچون بازگشت نماد معاملاتی بانکها به تالار شیشه‌ای، روی کار آمدن ترامپ و شفاف شدن موضع وی نسبت به برجام، تعادل و رشد قیمت جهانی نفت و انتشار گزارشات 9 ماهه شرکتها به عنوان عوامل تعیین کننده جهت بازار در روزها و هفته‌های آینده هستند.
انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار