تبلیغات

انتقال شاخص کل بورس به کانال 79 هزار واحدی

امروز یکشنبه 26 دی ماه درحالی بازار بورس معاملات خود را آغاز کرد که با افزایش تقاضا و تشکیل صف خرید در برخی نمادهای تاثیرگذار همراه بود.

به گزارش تابناک اقتصادی، از شنیده‌های یکشنبه 26 دی ماه می‌توان به دو مورد زیر اشاره کرد؛ در كسرا شنيده مي‌شود كه اين شركت قصد دارد يكى از معادن زيرمجموعه خود كه هر تن خاكش چيزى بين ٦٠٠ تا ٨٠٠ هزار تومان است را سال بعد به تابلوى بورس بياورد و همچنين تعدادى قرارداد با كشورهاى اروپايى (آلمان، اتريش و اسپانيا) در شرف انعقاد دارد. در مداران نیز طبق شنيده‌ها شركت بركت تل به همراه داده پردازى ايران و يك شركت خارجى براى گرفتن مجوز mvno پروژه كارت سلامت اقدام كردند و با مشاركت هم آماده اجراى اين پروژه بزرگ هستند.

امروز معاملات گروه خودرو در دامنه مثبت دنبال شدند. افزایش تقاضا در خساپا محسوس بود، همچنین خودرو و خگستر در صدر تقاضا بودند. گروه کاشی و سرامیک نیز امروز سبزپوش بودند؛ کترام در آستانه صف خرید در قیمت 992 ریال قرار گرفت.

در اواسط بازار، شاخص کل با رشد 230 واحدی به عدد 79 هزار و 107 واحد رسید. امروز همچنین معاملات گروه پالایشی در دامنه مثبت دنبال شدند. شبندر با رشد قیمت در 1.5 درصد مثبت در قیمت 4652 ریال رسید.

در پایان معاملات این روز، شاخص کل بورس با رشد 197 واحدی به سختی خود را در کانال 79 هزار واحدی نگه داشت و به عدد 79 هزار و 73 واحد رسید. شاخص هم وزن نیز با رشد 33 واحدی به رقم 15 هزار و 447 واحد رسید. ارزش معاملات نیز رقم  4188 میلیارد ریال شد.

بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص را نماد همراه با 80 واحد و بیشترین تاثیر منفی بر شاخث را نماد کگل با 25 واحد به عهده داشتند. بیشترین ارزش معاملات غیربلوک نیز به نماد فاذر با 118 میلیارد ریال اختصاص یافت.

در فرابورس اما شاخص کل با افت 2.5 واحدی به عدد 826 واحد رسید. ارزش معاملات نیز 2022 میلیارد ریال شد. بیشترین تاثیر بر شاخص را نمادهای مارون با  5.7 واحد منفی و شراز با 0.94  واحد مثبت به عهده داشتند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار