تبلیغات

پارسی جو تنها ارائه کننده جستجوی پاک در کشور

امیرعلی خیراندیش:

مدیر اجرایی جستجوگر پارسی جو گفت: درحال حاضر پارسی جو تنها ارائه کننده بستر جستجوی پاک برای فرزندان ما در فضای مجازی کشور است.

امیرعلی خیراندیش در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: فضای مجازی حاوی محتوای ناسالم و غیراخلاقی است که این وب سایت ها اگر بدون هیچ ملاحظه ای در دسترس باشد، خطرات فراوانی به‌وجود می آورد.

وی گفت: جستجوگرهای جهانی در ایران نتیجه جستجوی یک پرسش برای کاربر 7 تا 90 سال را یکسان نشان می دهند، موضوعی که باعث دغدغه در خانواده ها شده است.

مدیر اجرایی جستجوگر پارسی جو با بیان اینکه پارسی جو برای نخستین بار امکان جستجوی پاک را در کشور فراهم کرده است افزود: جستجوگر بومی دارای قابلیت مؤثر و هدفمندی است که به کاربران اجازه می‌دهد در محیطی پاک و عاری از هرگونه سایت‌های غیراخلاقی و محتوای ناسالم، اقدام به جست‌ و جو کند.

وی افزود: بخشی از مأموریت نهادها و سازمان های فرهنگی کشور، مقابله با تهاجم فرهنگی و ابتذال فضای مجازی است درحالی که با گسترش فرهنگ استفاده از جستجوگر پارسی جو بخش قابل توجهی از این موانع به سادگی مرتفع خواهد شد.

خیراندیش با اشاره به اینکه دسته بندی اطلاعات وب و جستجوی متناسب با سن کاربر در اغلب کشورهای وجود دارد گفت: در کشورهایی مانند روسیه، کره جنوبی و چین که دارای موتور جستجوی بومی هستند نتایج پرسش کاربر بر اساس فیلتر سن یا Age Verification وجود دارد و آنچه هم اکنون به شکل بی پروایی در فضای مجازی در دسترس کاربران ایرانی است حتی در کشورهای اروپایی نیز دیده نمی شود.

وی افزود: این بدان معناست که فرهنگ استفاده از جستجوگرهای بومی باید هر چه سریعتر در کشور نهادینه شود.

مدیر اجرایی جستجوگر پارسی جو گفت: بررسی های صورت گرفته نشان می دهد که در کشورهای کره جنوبی، روسیه و چین، خانواده ها به طور جدی از میزان دسترسی اطلاعات به فرزندانشان به شدت حمایت می‌کنند و یکی از عمده‌ترین دلایل محبوبیت این جستجوگرها، ارائه اطلاعات مفید و مجاز توسط این جستجوگرهای بومی است.

خیراندیش افزود: آگاه نبودن از این مقوله، مخاطرات فرهنگی و اجتماعی زیادی برای خانواده‌ها در برداشته درحالی که موتور جستجوگر پارسی جو این چالش را حل کرده‌ است به ‌گونه ای که در سایت‌های غیراخلاقی و محتوای ناسالم، امکان جست‌ و جو توسط کاربران وجود ندارد، به همین خاطر خانواده می توانند از داده های جستجوی فرزندانشان در فضای وب اطمینان کامل داشته باشند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار