تبلیغات

محدودیتی برای خرید تعاونی ها وجود ندارد

مدیرعامل بورس کالا:

مدیرعامل شرکت بورس کالا : محدودیتی برای خرید تعاونی ها وجود ندارد و تشویق می کنیم برای شرکت های خود هم خرید کنند.

محدودیتی برای خرید تعاونی ها وجود نداردحامد سلطانی نژاد در پاسخ به انتقاد رئیس اتحادیه پلاستیک و نایلون که گفته است محصولات پلیمری را دلالان خریداری می کنند ، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود : در بورس کالا دو گروه خریدار وجود دارد، عده ای مصرف کننده که مستقیم از بورس کالا خرید می کنند و عده ای در قالب تعاونی ها این خرید را انجام می دهند. 


وی ادامه داد : تمام این افراد از طریق سایت بهین یاب وزرات صنعت معرفی می شوند و براساس مجوزهای فعالیتشان از بورس کالا خرید می کنند و محدودیتی برای خرید تعاونی ها از بورس کالا وجود ندارد. 


سلطانی نژاد افزود: امکان فعالیت به هیچ وجه برای دلال ها در بورس کالا وجود ندارد و تمام اطلاعات خریداران در سایت بهین یاب اعلام می شود. 


وی گفت: تعاونی ها را تشویق می کنیم که برای شرکت های کوچک تر و خرد هم خرید کنند. 


مدیر عامل بورس کالا گفت : در هفته گذشته 11 درصد محصولات عرضه شده در پتروشیمی ها را تعاونی ها خریداری کردند که حدود 4 هزار و 300 تن محصول بود. 


وی افزود: در طول سال نیز 11 درصد محصولات پلیمری را تعاونی ها خریداری می کنند که حدود 230 هزار تن است. 


سلطانی نژاد درباره افزایش قیمت هم گفت : افزایش قیمت پایه محصولات پتروشیمی به خاطر افزایش قیمت ارز در چند ماه اخیر بوده و ارتباطی با عرضه کالا در بورس کالا ندارد. 


وی ادامه داد: مکانیزم بورس شفاف است و هرکسی خرید کند، قابل نظارت است. 


میر عامل بورس کالا اظهار داشت : ممکن است برخی افزاد نگران باشند که این اطلاعات به مراکز نظارتی داده می شود، البته این نگرانی قابل درک است ولی اگر بخواهیم به سمت اقتصاد شفاف برویم باید این اقدامات صورت بگیرد. 


سلطانی نژاد افزود : باید به مکانیزم عرضه و تقاضا احترام بگذاریم و همه فعالا ن بازار در قیمت گذاری نقش داشته باشند ، در این صورت رانتی برای هیچ خواستی وجود نخواهد داشت.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار