تبلیغات

پاداش باسوادی برای افراد بیسواد چقدر است؟

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور با بیان اینکه پاداش باسوادی برای افراد بیسواد، ۱۳۹ هزار و ۶۰۰ تومان است، گفت: ثبت‌نام از والدین بیسواد دانش‌آموزان تا پایان سال تحصیلی انجام می‌شود.

خبرگزاری فارس: علی باقرزاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور در خصوص پوشش و آموزش سواد به والدین دانش‌آموزانی که سواد ندارند، اظهار داشت: ثبت‌نام از والدین بیسواد دانش‌آموزان تا پایان سال تحصیلی انجام می‌شود.

وی افزود: اگر این دسته از اولیای بیسواد دانش‌آموزان نمره قبولی در آزمون پایانی سوادآموزی کسب کنند، علاوه بر تسهیلاتی که مدرسه برای دانش‌آموز آنها در نظر خواهد گرفت، پاداشی برابر 139 هزار و 600 تومان از سوی دولت دریافت خواهند کرد.

باقرزاده در خصوص شیوه مراجعه و جذب افراد بیسواد در طرح‌های سوادآموزی خاطرنشان کرد: افراد بیسواد می‌توانند به ادارات آموزش و پرورش و واحد سوادآموزی منطقه خود مراجعه و در طرح‌های سوادآموزی ثبت‌نام کنند؛ همچنین شایان ذکر است که پیش از این موضوع، آموزش دهندگان سوادآموزی به درِ منزل آنها مراجعه کرده‌اند.

وی به مشکلاتی که برای سوادآموزی برای این افراد وجود دارد اشاره کرد و گفت: مقاومت این افراد برای حضور در کلاس‌های درس، عدم ادامه حضور در کلاس‌های درس و دیگر مسائل باعث بروز مشکلاتی درخصوص آموزش شده است.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی تصریح کرد: برای سوادآموزی مشوق‌های مالی مطابق مصوبه سال 1393 دولت، تسهیلاتی که مدارس فراهم می‌شود و خدماتی که از طریق هسته‌های مشاوره داده می‌شود از جمله موارد مشوقی برای جذب سواد آموزان است.

باقرزاده گفت: برای افراد بیسواد از قوه قهریه استفاده نمی‌شود و محدودیتی برای آنها ایجاد نخواهد شد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار