تبلیغات

کانادا برنده توافق اوپکی‌ها و غیراوپکی‌ها

شرایط ایجاد شده پس از اجرای توافق اوپک و همچنین توافق غیراوپکی‌ها به گونه‌ای است که کانادا می‌تواند یکی از کشورهای برنده در این زمینه باشد.

به گزارش فارس به نقل از میدلیست‌ آی؛ در روز 30 نوامبر سال گذشته میلادی کشورهای عضو اوپک توافق کردند تا مجموع تولید نفت خود را 1.2 میلیون بشکه کاهش دهند.

در روز 10 دسامبر نیز کشورهای تولیدکننده نفت غیر عضو اوپک نیز توافق مشابهی را امضا کردند و قرار شد 600 هزار بشکه دیگر نیز از عرضه این کشور به بازار جهانی کاسته شود.

در هفته‌های آخر سال 2016 کشورهای عضو اوپک نظیر امارات، عربستان و کویت به مشتریان خود در اروپا و آمریکا نسبت به کاهش صادرات نفت به این کشورها از ابتدای سال 2017 اطلاع‌رسانی و هشدار داده بودند.

از سوی دیگر کانادا یکی از کشورهایی است که حجم قابل توجهی از نفت را تولید کرده و بخش قابل توجهی از تولیدات خود را به آمریکا صادر می‌کند. با توجه به این نکته که کانادا به توافق 10 دسامبر نپیوست و اینکه این کشور یکی از اصلی‌ترین تامین کنندگان نفت آمریکاست و با در نظر گرفتن اینکه عمده کاهش صادرات نفت اوپکی‌ها در بازار نفت آمریکا و اروپا اتفاق افتاده است کانادا می‌تواند یکی از برندگان این بازی باشد.

افزایش قیمت نفت می‌تواند سود ناشی از صادرات نفت کانادا به آمریکا را با توجه به خالی شدن بازار آمریکا از نفت کشورهای حوزه خلیج فارس بیش از پیش افزایش دهد.

در حال حاضر کشورهای بزرگی همچون عربستان سعودی و روسیه به ترتیب 486 هزار بشکه و 300 هزار بشکه در روز تولید نفت خود را کاهش داده‌اند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار