تبلیغات

«لب به سیگار» قبل یا بعد از دانشگاه

محمد رضا فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، درباره میزان آسیب‌های اجتماعی از جمله استعمال دخانیات در بین دانشجویان علوم پزشکی کشور اظهار داشت: نرخ آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه‌های علوم پزشکی از وزارت علوم و دانشگاه آزاد کمتر است و طبیعی هم است و باید نیز اینطور باشد.

فراهانی درباره اینکه در برخی فیلم‌ها نشان داده می‌شود که دانشجوها حتی از قشر پزشکی به سمت مواد مخدر گرایش پیدا می‌کنند، گفت: یک سری از این آسیب‌ها از جمله استعمال دخانیات قبل از ورود به دانشگاه است.

62 درصد دانشجویان قبل از ورود به دانشگاه لب به سیگار می‌زنند

وی ادامه داد: مثلاً ما آماری داریم که دانشجوها خودشان عنوان کردند که 62 درصدشان قبل از اینکه وارد دانشگاه شوند لب به سیگار زدند. نه این که سیگار می‌کشیدند. یعنی برخی تجربیات قبل از ورود به دانشگاه شکل می‌گیرد.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در توضیح بررسی و اقدامات فرهنگی برای مقابله یا کنترل آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه‌های علوم پزشکی خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت برای چنین آسیب‌های پروژه‌های مختلف را طراحی و حتی عملیاتی کرده است.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار