تبلیغات

پیر جیب‌بر‌های تهران به دام افتاد +عکس

صراط: دزدی که بار‌ها توسط پلیس به خاطر جیب بری و سرقت دستگیر شده بود، مجدد در محدوده محله رازی شناسایی و بازداشت شد.

به گزارش جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، ساعت 10 صبح 14 دی ماه سال جاری سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت با مراجعه به مأمورین کلانتری 115 رازی به آنها اعلام کرد که یک سارق جیب بر به عنوان مسافر سوار یک دستگاه خودرو پراید شده و در حال فرار است.

پیر جیب‌بر‌های تهران به دام افتاد +عکس

با راهنمایی این شخص، مأمورین کلانتری پس از متوقف نمودن خودرو پراید مذکور اقدام به دستگیری سرنشین آن کردند ؛ همزمان چند تن از مسافرین اتوبوس بی آرتی خط خاوران – آزادی نیز به مأمورین کلانتری 115 رازی مراجعه نموده و ضمن شناسایی سارق عنوان داشتند که اموال آنها شامل گوشی تلفن همراه و محتویات کیف های دستی شان توسط این شخص مورد سرقت قرار گرفته است.

پرونده در پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «جیب بری» و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 11 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات راننده موتورسیکلت

راننده موتورسیکلت به عنوان شاهد صحنه فرار متهم به کارآگاهان گفت: در حال تردد با موتور بودم ؛ متوجه شدم عده ای از مسافرین اتوبوس BRT فردی را تعقیب می کنند؛ این شخص در حین فرار اقدام به رها کردن یک کیف دستی کرد تا شاید مردم او را تعقیب نکنند؛ زمانیکه به من رسید از من خواست تا او را از آنجا دور کنم اما من که متوجه ی هویت او به عنوان سارق شده بودم، دستش را گرفتم تا مانع فرارش شوم اما او پس از فرار از دست من، سوار یک دستگاه خودرو پراید عبوری شد و پا به فرار گذاشت؛ به تعقیب پراید رفتم تا اینکه کمی جلوتر از ایستگاه چهار راه شاپور با مشاهده گشت پلیس، موضوع را به مأمورین اطلاع داده و آنها نیز با تعقیب خودرو مذکور موفق به دستگیری سارق شدند.

شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار جیب بری

با بررسی سوابق متهم «حسن.ف» (56 ساله) مشخص شد که او یکی از مجرمین سابقه دار و حرفه ای در زمینه سرقت به شیوه جیب بری است که از سال 1386 تاکنون، بارها دستگیر و روانه زندان شده است.

در بررسی پرونده سرقت های مشابه به شیوه جیب بری، تعداد دیگری از شکات و مالباختگان که دقیقا به همین شیوه و شگرد (سرقت به شیوه جیب بری در اتوبوس های BRT) مورد سرقت اموال (محتویات کیف و گوشی تلفن همراه) قرار گرفته بودند، شناسایی و پس از حضور در پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگی موفق به شناسایی متهم شدند.

پیر جیب‌بر‌های تهران به دام افتاد +عکس

سرهنگ کارآگاه حمدالله علیزاده، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: در ادامه رسیدگی به پرونده و به جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی متهم و بویژه شناسایی شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس محترم پرونده صادر شده است لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدان حر – انتهای خیابان 12 فروردین مراجعه نمایند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار