تبلیغات

افزایش 25 درصدی اعتبارات ملی بخش کشاورزی در لایحه بودجه 1396

اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای ملی وزارت جهاد کشاورزی در لایحه بودجه پیشنهادی دولت در سال 96 نسبت به سال جاری 25.2 درصد رشد نشان می دهد.

افزایش 25 درصدی اعتبارات ملی بخش کشاورزی در لایحه بودجه 1396به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی ، حسن قاسمی مدیر کل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی گفت : اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای ملی وزارت جهاد کشاورزی در لایحه بودجه سال اینده چهار هزار و 926 میلیارد تومان است.


وی افزود: اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای ملی وزارت جهاد کشاورزی در بودجه سال گذشته سه هزار و 935 میلیارد تومان بوده است.


مدیر کل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاروزی با بیان اینکه اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای یا عمرانی ردیف های متفرقه ملی وزارت جهاد کشاورزی در لایحه بودجه پیشنهادی دولت در سال 96 برابر با 4682.2 میلیارد ریال بوده است، گفت: این رقم نسبت به اعتبارات ردیف های متفرقه قانون بودجه سال 95 که مبلغ 3991 میلیارد ریال بود، معادل 17.3 درصد افزایش نشان می دهد.


وی درج اعتبارات 24 هزار و 260 میلیارد ریالی توسعه روش های نوین آبیاری به طور کامل در پیوست شماره یک لایحه بودجه سال 96 و همچنین اصلاح هدف کمی این طرح از 700 هزار هکتار به دو میلیون و یکصد هزار هکتاردر برنامه ششم توسعه را بزرگترین دستاورد و ابتکار عمل وزارت جهاد کشاورزی دانست.


مدیر کل دفتربرنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی همچنین از تخصیص ردیف متفرقه تملک دارایی سرمایه ای با عنوان تقویت اعتبارات طرح های آب و خاک و شبکه های فرعی برای نخستین بار در لایحه بودجه پیشنهادی دولت خبر داد و گفت: بر اساس این ردیف 150 میلیارد تومان برای طرح های آب و خاک و احداث شبکه های فرعی اختصاص می یابد. 


وی اعتبارات کمک های فنی و اعتباری بازسازی و نوسازی قنوات در لایحه بودجه 96 را 70 میلیارد تومان اعلام کرد. 


قاسمی افزود: این رقم نسبت به اعتبار 19.7 میلیارد تومانی سال 95 رشدی برابر با 255.3 درصد دارد.


وی گفت: برای توسعه و حمایت از کشت دانه های روغنی و چغندر قند نیز دو ردیف متفرقه در لایحه بودجه دولت به مبلغ 210 میلیارد تومان لحاظ شده است. 


قاسمی اضافه کرد : از این مبلغ به تفکیک 120 میلیارد تومان هزینه ای و 90 میلیارد تومان تملک دارایی سرمایه ای است.


وی با اذعان به اینکه مکانیزم این اعتبار، درآمد - هزینه ای است و این مبلغ از محل عوارض واردات شکر و دانه های روغنی به وزارتخانه برگشت داده می شود، اظهار داشت: علاوه بر این رقم، 100 میلیارد تومان به طور خاص به کشت دانه های روغنی اختصاص می یابد.


مدیر کل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد : از این 100 میلیارد تومان، 50 میلیارد تومان هزینه ای و 50 میلیارد تومان دیگر تملک دارایی سرمایه ای است.


وی درباره اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای ملی برنامه آبخیزداری و حفاظت خاک در لایحه پیشنهادی بودجه 96 گفت : اعتبارات تملکی ملی این برنامه 510.1 میلیارد تومان پیش بینی شده که نسبت به اعتبارات تملکی ملی سال 95 معادل 120.9 درصد افزایش نشان می دهد.


این مقام مسئول در این حال اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای ملی در حوزه احیا ، توسعه و بهره برداری اصولی از جنگل های کشور را 224.1 میلیارد تومان اعلام کرد و اظهار داشت: این رقم نسبت به 159.1 میلیارد تومان اعتبارات تملکی ملی سال 95 از رشد 40.9 درصدی برخوردار است.


قاسمی با اشاره به افزایش حدود 177 درصدی اعتبارات مقابله با بیابانزدایی و تثبیت شن های روان اعلام کرد: این اعتبارات از 68.5 میلیارد تومان در بودجه سال 95 به 189.8 میلیارد تومان در لایحه بودجه پیشنهادی 96 ارتقا یافته است.


وی با اشاره به اینکه برای نخستین بار ردیف مستقل هزینه ای در لایحه پیشنهادی بودجه 96 برای کنترل اتش سوزی جنگل ها و مراتع ایجاد شده است، اعتبار این ردیف را 10 میلیارد تومان ذکر کرد.


قاسمی درباره یارانه خرید تضمینی گندم ، گفت: در لایحه پیشنهادی بودجه 96 دولت، یارانه خرید تضمینی گندم با 82.2 درصد رشد 8200 میلیارد تومان اپیشنهاد شده است.


مدیر کل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی،یارانه خرید تضمینی گندم در بودجه سال 95 را 4 هزار و 500 میلیارد تومان اعلام کرد.

افزایش 58 درصدی ردیف متفرقه دولت در بودجه 96

قاسمی در ادامه از افزایش 58 درصدی ردیف متفرقه درآمد - هزینه ای دولت در بودجه سال آینده خبر داد و اظهار داشت: با توجه به اختیاراتی که قانونگذار به موجب بند (1) ماده (13) قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت داده، ردیف متفرقه ای برای دولت لحاظ شده که این ردیف از 190 میلیارد تومان در بودجه سال 95 به 300 میلیارد تومان در سال 96 افزایش یافته است.


وی با بیان اینکه بخش اعظم این اعتبارات متفرقه ای به حوزه کشاورزی تخصیص می یابد، تصریح کرد : این اعتبارات 300 میلیارد تومانی برای حمایت از تولید یا تنظیم بازار محصولات کشاورزی بر مبنای تصمیمات دولت، هزینه می شود.


قاسمی یادآورد شد : سال گذشته از محل برگشت درآمدهای این ردیف برای حمایت از چغندرکاران استفاده شد.


وی در مورد اعتبارات هزینه ای ملی موسوم به اعتبارات جاری وزارت جهاد کشاورزی و دستگاه های تابعه در لایحه بودجه پیشنهادی 96 نیز گفت: این اعتبارات 1241.4میلیارد تومان پیش بینی شده است که نسبت به سال قبل 10.58 درصد رشد نشان می دهد.


قاسمی اعتبارات هزینه ای ملی وزارتخانه در بودجه سال 95 را 1123.4 میلیارد تومان اعلام کرد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار