تبلیغات

۴۵ درصد نمایش های جشنواره فجر از استان های کشور است

محمد مهدی احمدی در حاشیه اختتامیه نخستین جشنواره استانی تئاتر فجر در گفتگو با خبرنگار مهر بابیان اینکه ۴۵ درصد نمایش‌های جشنواره تئاتر فجر از اثرهای استانی است، ادامه داد: برای نخستین بار در دوره‌های اخیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اصالت دادن به فرهنگ و هنر استان‌ها بود که استان‌ها در عرصه‌های نمایشی بزرگ و ملی حضور یافتند.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه ۱۷ استان تابه‌حال موفق شدند با همکاری سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی به ۱۷ کشور دنیا برای اجرای نمایش اعزام شوند، ادامه داد: برای نوروز سال ۹۶ فراخوان دادیم تا هنرمندانی که آمادگی حضور در جشنواره رادارند، آثار خود را در قالب یک سی دی به این سازمان ارسال کنند.

احمدی افزود: معتقدیم هنرمندان استانی دارای استعداد بالایی دارند که اگر شرایط مساعد باشد در عرصه‌های ملی و بین‌المللی به‌خوبی می‌توانند خود را نشان دهند که هم‌اکنون بسیاری از جشنواره‌های بزرگ و ملی در استان‌ها برگزار می‌شود.

وی گفت: استان‌هایی که سینما نداشتند سالن‌های آن‌ها شناسایی‌شده و با مشارکت وزارت ارشاد و نهادهای شهرستان سینما راه‌اندازی کردیم.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار