تبلیغات

پرداخت 630 میلیون ریال برای رفع سوء تغذیه کودکان زیر 6 سال

مدیر کمیته امداد شهرستان میبد از تخصیص بیش از 630 میلیون ریال به منظور کمک برای رفع سوء تغذیه کودکان کمتر از شش سال تحت پوشش این نهاد در 9 ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش ایسنا، «حسین زین‌الدینی» در این رابطه با اشاره به این که در این مدت به 92 نفر از کودکان کمتر از شش سال دچار سوء تغذیه این شهرستان سبد غذایی اهدا شد، اظهار کرد: سوء تغذیه کودکان یکی از مشکلاتی است که بسیاری از مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر با آن روبرو هستند و از این ‌رو نیز کمیته امداد توجه ویژه‌ای به این موضوع دارد.

وی با تأکید بر این که سوء تغذیه از جمله بیماری‌هایی است که نیاز به بررسی و مراقبت بیشتر دارد، گفت: عدم کنترل این بیماری توسط افراد، عوارض جبران‌ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.

زین الدینی در خصوص بیمه تامین اجتماعی زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح‌های اشتغال نیز بیان کرد: در 9 ماهه نخست سال جاری، دو میلیارد و 277 میلیون ریال برای حق بیمه تامین اجتماعی 236 نفر از زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح‌های اشتغال این شهرستان پرداخت شده است.

وی با اشاره به این که مجریان طرح‌های اشتغال و همچنین زنان سرپرست خانوار از جمله افرادی هستند که در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانند از خدمات بیمه تامین اجتماعی بهره‌مند شوند، تصریح کرد: کمیته امداد به منظور توانمندسازی مددجویان تحت حمایت تا زمان برقراری مستمری از سوی سازمان تأمین اجتماعی و احراز شرایط لازم جهت استفاده از مزایای بازنشستگی، اقدام به پرداخت بیمه‌های اجتماعی می‌کند.

این مسئول در پایان ارائه خدمات بیمه‌های تامین اجتماعی را گام مهمی برای رفع مشکلات مالی مددجویان عنوان کرد و افزود: طبق تعامل موجود میان سازمان تامین اجتماعی و کمیته امداد حق بیمه زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح‌های خودکفایی توسط کمیته امداد پرداخت می‌شود تا مددجویان بعد از سن بازنشستگی به عنوان مستمری ‌بگیران تامین اجتماعی لحاظ شوند.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار