تبلیغات

وزیر ارشاد با ساخت موزه هنرهای معاصر شیراز موافقت کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی این بنیاد، رئیس بنیاد نخبگان فارس در نشستی که با حضور سرآمدان حوزه هنر و ادب و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در روز یاد شده در شیراز بر پا شد، روند اقدام های صورت گرفته برای راه اندازی این موزه در شیراز را بیان کرد.

حبیب شریف عنوان کرد: مطالعه ایجاد موزه هنرهای معاصر در شیراز از دهها سال قبل آغاز شد و پیگیری های زیادی توسط بنیاد نخبگان استان فارس با هدف انتقال مطالعات بنیاد آلتو در کشور فنلاند به شیراز از طریق معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، وزیر امور خارجه و معاون ایشان صورت گرفت و بر این باوریم که شیراز جایگاه اصلی موزه هنرهای معاصر است.

وی، در این نشست از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست کرد، با توجه به اینکه دانشگاه شیراز با اختصاص زمین مناسب برای تاسیس این موزه موافقت کرده است، عملیات اجرای این طرح مهم هر چه سریعتر در شیراز آغاز شود که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز موافقت خود را در این زمینه اعلام کرد.

شریف در بخش دیگری گفت: نخبه شناسی، نخبه پروری، نخبه گماری، الگوسازی و تکریم از نخبگان جزو وظایف بنیاد نخبگان است.

وی بیان کرد: همه برنامه ریزی ها برای برگزاری آیین تکریم از سرآمدان حوزه هنر و ادب فارس به عمل آمده بود اما به سبب رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی (نوزدهم دی ۹۵) و همزمانی آن با مراسم ترحیم ایشان در شیراز (بیست و دوم دی)، برپایی این آیین به چند هفته بعد موکول شد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار