تبلیغات

ضرورت استفاده از ظرفیت های علمی دانشگاه تهران در حوزه فضایی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمد رحیمیان، در جلسه امضای اساسنامه موسسه مشترک پژوهشی توسعه علوم فناوری و کاربردی فضایی بین مرکز ملی فضایی و دانشگاه تهران گفت: مهم ترین هدف این تفاهم‌نامه استفاده از پتانسیل این دانشگاه برای گسترش موضوعات حوزه فضا در کشور است تا از ظرفیت های علمی موجود این دانشگاه بهتر استفاده شود.

وی افزود: تاسیس موسسه پژوهشی مشترک بین مرکز ملی فضایی و دانشگاه تهران یک اقدام خوب و بزرگ است و امیدواریم این موسسه منشا خدمات مفیدی برای کشور شود.

به گفته رحیمیان، تفاهم‌نامه مذکور می تواند اقدامات فضایی دانشگاه را سیستماتیک کرده و همه بخش های مرتبط با این حوزه را درگیر فعالیت های فضایی کند.

وی تصریح کرد: این موسسه می تواند در حوزه نقشه برداری، حمل و نقل هوایی و زمینی، منابع طبیعی و جنگل داری و غیره خدمات خوبی به جامعه ارائه کند.

معاون پژوهشی دانشگاه تهران بیان کرد: این موسسه مشترک می تواند در حوزه فضایی اقدامات ترویجی انجام داده و داده های فضایی را دریافت کرده و در اختیار مراکز قرار دهد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار