تبلیغات

فهرست دیتاسنترهای پاک و آلوده‌کننده محیط‌زیست: اپل در صدر و بایدو چین در قعر

فهرست دیتاسنترهای پاک و آلوده‌کننده محیط‌زیست: اپل در صدر و بایدو چین در قعر

به گزارش خبرآنلاین، سازمان غیرانتفاعی Greenpeace هرسال فهرستی از دیتاسنترهای جهان منتشر می‌کند که بر اساس شاخص‌های تعریف‌شده (میزان استفاده از گار طبیعی، ذغال سنگ و سوخت هسته ای در راه اندازی و ادامه حیات دیتاسنترها ملاک قرار گرفته است) به‌سوی انرژی‌های پاک سوق پیداکرده و یا با مصرف بالای انرژی، محیط‌زیست انسانی را در معرض خطر قرار می‌دهند.

در این فهرست اپل با کسب 83 درصد، فیس بوک با 67 درصد و گوگل با 56 درصد در صدر فهرست دیتاسنترهای کمتر آلوده‌کننده جهان قرارگرفته و به‌سوی استانداردهای محیط زیستی حرکت کرده‌اند.

در عوض، چینی‌ها با تنسنت و بایدو در پایین‌ترین سطح قرارگرفته و دیتاسنتر آنها محیط‌زیست را بیشتر از سایرین آلوده کرده است.

نکته جالب این است که کمپانی‌های بزرگی مانند توئیتر، Reddit  و Hulu آماری از خود ارائه نداده‌اند تا در این فهرست رتبه‌شان معلوم شود و از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده اند.

قرار گرفتن آمازون (میزبان نتفلیکس)، HBO، ایسوس و سامسونگ در پایین ترین سطح پاکی در این گزارش 102 صفحه‌ای{لینک} قابل تامل است.

5656

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار