تبلیغات

سابقه درخشان آیت الله هاشمی گم نخواهد شد

به گزارش خبرنگارمهر، آیت اله علی معلمی ظهر پنج شنبه در مراسم ارتحال آیت اله هاشمی رفسنجانی، اظهار داشت: مرحوم هاشمی رفسنجانی از جمله مبارزانی بود که زیر شکنجه‌های سخت و وحشتناک ساواک استقامت کرد و علاوه بر مقاومت در برابر شکنجه های سخت، زخم زبان های زیادی را هم تحمل می کرد.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به شرایط اجتماعی پیش از انقلاب، عنوان کرد: مبارزات سیاسی آیت اله هاشمی رفسنجانی در شرایط حاکم در آن زمان و صبر و استقامت ایشان، مثال زدنی است.

امام جمعه قائم شهر، افزود: می توان فعالیت های قبل از انقلاب آیت اله هاشمی را برجسته تر از بعد از انقلاب ایشان دانست.

معلمی خاطر نشان کرد: بسیاری از زندانیان سیاسی آن زمان، زیر شکنجه های ساواک تاب نیاورده و برای نجات جان خود با طاغوتیان، همکاری کردند اما مرحوم هاشمی در سخت‌ترین دستگاه‌های شکنجه از ایمان و اعتقادش دست برنداشت.

وی استقامت را امری حیاتی و حساس دانست و بیان کرد: خداوند کسانی را که در برابر مشکلات و سختی ها صبر کنند، دوست دارد و همانطور که همه در مراسم تشییع جنازه آیت اله هاشمی شاهد بودیم، خداوند به ازای زحمات و تحمل سختی های قبل از انقلاب او، در پایان عمر ۸۲ ساله اش عزت و احترام را به وی عطا کرد.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری به وحدت ملی متدین در پای پیکر مرحوم هاشمی، اشاره کرد و گفت: همه شاهد بودیم که چگونه مردم و مسؤولان با داشتن هر تفکر سیاسی و جناحی درمراسم تشییع جنازه آن مرحوم شرکت کردند و برای روح آن عزیز، طلب مغفرت کردند.

امام جمعه شهرستان قائم‌شهر، با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر پیکر یار ۵۹ خود نماز خواند و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم طلب آمرزش و مغفرت کرد، اظهار داشت: هیچوقت سابقه درخشان مرحوم هاشمی رفسنجانی در پیشگاه خداوند گم نخواهد شد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار