تبلیغات

82 هزار تبعه غیرمجاز افغانستانی در سیستان و بلوچستان دستگیر شدند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، به نقل از روابط عمومی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل سیستان و بلوچستان، دومین نشست کارگروه پیشگیری از تردد و اسکان اتباع غیرمجاز در استان برگزار شد.

رئیس‌کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب زاهدان در این نشست اظهار داشت: به واسطه همجواری با دو کشور افغانستان و پاکستان بسیاری از اتباع بیگانه به صورت غیرمجاز در استان اقامت و تردد دارند که این ترددها که بعضا به صورت قاچاق صورت می‌گیرد، این روزها به دغدغه‌ای برای استان تبدیل شده است.

محمدعلی حمیدیان ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون 82 هزار و 998 تبعه افغانستانی و 8 هزار و 472 تبعه پاکستانی دستگیر و تحویل اردوگاه‌های استان شده‌اند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان افزود: متاسفانه طرح‌های دستگیری بازدارنده نبوده و بر همین اساس از ابتدای ماه جاری طرحی به عنوان پایلوت در استان به اجرا درآمده که بر اساس آن افرادی که بیش از سه بار دستگیر شوند، پس از دستگیری یک ماه در مراکز نگهداری اتباع بیگانه خواهند ماند و پس از یک ماه آزاد می‌شوند.

حمیدیان بیان کرد: در حوزه اتباع مجاز بالغ بر 4 هزار نفر شناسایی شده‌اند که از این تعداد 119 نفر اتباع بیگانه مجاز پاکستانی هستند و برای تعداد یک هزار و 140 کارت کار صادر شده است.

وی خاطرنشان کرد: 83 مورد بازرسی واحدهای صنفی توسط گشت مشترک توسط اداره صنعت، معدن و تجارت صورت گرفته و طی این بازرسی‌ها 12 واحد صنفی متخلف که اتباع غیرمجاز در آن فعالیت داشته‌اند شناسایی شد.

رئیس‌کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب زاهدان با اشاره به حضور اتباع بیگانه در شهرهای استان گفت: بیشترین تعداد حضور اتباع بیگانه در شهرهای زاهدان، چابهار، ایرانشهر سراوان و زابل است.

وی تصریح کرد: با توجه به مرزی بودن استان متاسفانه بعضا اتباع خارجی غیرمجاز به کمک قاچاقچیان انسان و سوار بر خودروهایی که هیچگونه تعهد امنیتی برای جانشان را تامین نمی‌کند، وارد کشور می‌شوند.

حمیدیان با اشاره به ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه، گفت: این ازدواج‌ها غالبا شرعی و غیرثبتی است، ولی در 9 ماهه سال جاری 14 ازدواج به صورت قانونی ثبت و کارت اتباع بیگانه مجاز برای این افراد صاد شده است.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار