تبلیغات

توسعه فضای باز سیاسی همراه با رعایت قانون از عملکردهای ماندگار آیت‌الله هاشمی بود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، یدالله ملکی ظهر امروز در مراسم گرامیداشت یار دیرین امام (ره) و رهبری حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بنیان‌گذار و رئیس هیئت مؤسس و هیئت امناء دانشگاه آزاد اسلامی که در مسجد بعثت شهر خرم‌آباد برگزار شد به برگزاری مراسم آیت‌الله رفسنجانی در تهران اشاره کرد و  اظهار داشت: جمعیتی بسیاری برای تشییع این بزرگ‌مرد تاریخ ایران اسلامی در تهران حضور یافتند و این افراد با قدرشناسی از ایشان پاسخ کسانی که سهمی در انقلاب نداشتند و به این مرد بزرگ جفا کردند، دادند.

وی افزود: قبل از انقلاب کسی به‌اندازه این روحانی مبارز به امام خمینی (ره) نزدیک نبود و در سن 13 سالگی به قم رفت و 15 سال باوجود رفت‌وآمدی که مرعشی‌ها داشتند، با امام راحل (ره) در ارتباط بود و امام را می‌شناخت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان با اشاره به فعالیت‌های آیت‌الله رفسنجانی در سفر به کشورهای پیشرفته دنیا عنوان کرد: ایشان بسیاری از هزینه‌های قبل از انقلاب روحانیون را تأمین می‌کرد و در تجارت، درس حوزه و درس جدید روز موفق بود.

وی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را انسانی باهوش، تیزبین و بااستعداد عنوان و بیان کرد: اکنون همه افرادی که در سیاست و مدیریت در سطح جهان هستند، کمترین تردیدی نسبت به هوش و ریاست وی ندارند و باوجود در دست داشتن قدرت، قدرت‌طلب نبود و بخش زیادی از سرمایه و ثروت خود را بعد از انقلاب هزینه کرد.

ملکی به علاقه بسیار امام راحل (ره) نسبت به آیت‌الله رفسنجانی اشاره و خاطرنشان کرد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی قبل از انقلاب زحمات بسیاری کشید و اهل‌قلم بود و کتاب قهرمان مبارزه با استعمار را نوشت و در مجله مکتب تشیع مقاله‌نویسی می‌کرد و در زمان جنگ هشت‌ساله تحمیلی به‌خوبی جنگ را اداره کرد و فرماندهی جنگ را به عهده داشت و در آن زمان بهترین مدیریت را انجام داد و زمانی که احساس کرد ابرقدرت‌ها باهم متحد شده‌اند، بیشترین تلاش را برای اتمام جنگ انجام داد.

وی تصریح کرد: تا زمانی که تاریخ سپری نشود نمی‌توانیم در رابطه با فعالیت‌های سیاسی و مدیریتی ابر مردی که چهار دهه این انقلاب و مملکت را اداره کرده به‌آسانی قضاوت کنیم و شکی نیست که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یکی از مردان بزرگ تاریخ این مملکت و انقلاب در آینده بیش ازآنچه اکنون هست خواهد ماند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان بابیان اینکه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی معتقد بودند انقلاب مال ملت است و باید فضای باز سیاسی همراه با رعایت قانون و مقررات برای افراد به وجود آورد، افزود: توسعه سیاسی زیربنای هرگونه توسعه از قبیل توسعه اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و دینی است بنابراین فضای باز سیاسی یعنی درصورتی‌که اهل‌قلم بنویسند و صاحب‌نظران حرف بزنند، تصمیمات خامی که ممکن است مملکت را در تنگنا قرار دهد گرفته نمی‌شود.

وی اظهار داشت: فضای باز سیاسی و جلوگیری از انسداد سیاسی استفاده از خرد جمعی است و به معنای هرج‌ومرج نیست بلکه در آن باید اهل نظر در چهارچوب قاعده و قانون سخن بگویند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار