تبلیغات

جایگاه رقبای ایران در اولین رنکینگ فیفا در سال ۲۰۱۷

در اولین رده‌بندی تیم‌های ملی فوتبال جهان در سال ۲۰۱۷، جایگاه سه تیم از رقبای شاگردان کارلوس کی‌روش در مسیر صعود به جام جهانی تغییر کرده است.

خبرگزاری تسنیم: سایت فیفا امروز (پنجشنبه) اولین رده‌بندی تیم‌های ملی فوتبال جهان در سال 2017 را اعلام کرد که بر این اساس تیم ملی ایران بدون تغییر در رده بیست‌و‌نهم جهان قرار دارد و همچنان تیم اول قاره کهن است.

از میان پنج رقیب ایران در مرحله گروهی جام جهانی 2018 روسیه، سه تیم در رده‌بندی فیفا صعود کرده‌اند. کره‌جنوبی، نزدیک‌ترین تعقیب کننده تیم ملی ایران در گروه A دور سوم مرحله انتخابی جام جهانی، یکی از دو تیمی است که جایگاهش نسبت به رنکینگ قبل تغییر نکرده است و همچنان در رده دوم تیم‌های آسیایی قرار دارد. این تیم با 699 امتیاز  در رده‌ سی‌و‌هفتم جهان قرار دارد.

تیم ملی سوریه دیگر رقیب ایران است که جایگاهش در رده‌بندی فیفا تغییر نکرده است. این تیم با همان 355 امتیازی قبلی در رده نود و ششم قرار دارد. سوریه در میان تیم‌های آسیایی دهم است.

بیشترین تغییر جایگاه در میان رقبای ایران به نام قطری ثبت شده است که با دو پله صعود و 411 امتیاز در رده هشتاد و پنجم جهان قرار گرفته است. این تیم در آسیا نهم است.

دو رقیب دیگر ایران یعنی تیم‌های ملی ازبکستان و چین نیز هر کدام یک پله صعود کرده‌اند. ازبک‌ها که تیم ششم آسیا هستند با 568 امتیاز در رده شصت‌و‌یکم جهان قرار دارند. چینی‌ها نیز که در قاره کهن رده هشتم را در اختیار دارند، با 424 امتیاز جایگاه هشتاد‌و‌یکم دنیا را به خود اختصاص داده‌اند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار