تبلیغات

برخورد با دریافت کرایه اضافی از سوی رانندگان تاکسی در کرمانشاه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه و به نقل از سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی کرمانشاه سومین جلسه کمیته انضباطی سازمان تاکسیرانی کرمانشاه در سال 95 به منظور بررسی گزارشهای بازرسین سازمان و شکایات مسافرین و شهروندان در خصوص نحوه سرویس‌دهی رانندگان و کرایه‌های دریافتی برگزار شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی کرمانشاه با اشاره به اینکه در این جلسه 12 پرونده با موضوع عدم رعایت آئین نامه سازمان تاکسیرانی مورد بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: آرای صادره در سومین جلسه کمیته انضباطی در سال 95 شامل سه مورد محرومیت سه ماهه از رانندگی، هفت مورد اخذ تعهد محضری، دو مورد جابه‌جایی راننده از مسیر است.

سجاد سلیمانی با بیان اینکه خوشبختانه تعداد شکایات شهروندان از تاکسیرانان معدود است و تاکسیرانان نیز خود را ملزم و موظف به رعایت مقررات و احترام به شهروندان می‌دانند، افزود: بیشتر گزارشات بازرسان مربوط به مشکلات آئین نامه‌ای و عدم رعایت مفاد و موارد قانونی فعالیت تاکسیها است و درخواست کرایه بیش از نرخ ابلاغ شده و برخورد بین راننده و مسافر به خاطر این موضوع بیشترین آمار را در شکایات شهروندان، در برمی‌گیرد.

وی افزود: در هر جلسه از کمیته انضباطی تاکسیرانی پرونده‌هایی با موضوعات مختلف نیز مطرح می‌شود که عمده آنها عدم آشنایی شهروندان با قوانین، مقررات و حقوق و وظایف خود در استفاده از تاکسیها را نشان می‌دهد و بسیار مشاهده می‌شود برخوردهای انجام شده بین مسافر و راننده در اثر سوء تفاهم بوده است.

سلیمانی عنوان کرد: در مواردی که مسائل خلاف قانون و مقررات سازمان و زیر پاگذاشتن حقوق شهروندان به میان می‌آید کمیته انضباطی با جدیت تمام مجازاتهای پیش بینی شده را منظور می‌کند که از جرائم نقدی تا انتقال وسیله نقلیه به پارکینگ و لغو کد و پروانه فعالیت و حتی طرح موضوع در سایر مراجع حقوقی را در بر می‌گیرد که خوشبختانه چنین شکایتهایی درمورد تاکسیرانان کرمانشاه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه رانندگان وسایل حمل و نقل عمومی با توجه به حساسیت این شغل باید از فیلترهای مختلفی تعیین صلاحیت شوند تا شهروندان در استفاده از وسایل حمل ونقل عمومی احساس امنیت و آرامش داشته باشند خاطر نشان کرد  تقاضا داریم  که شهروندان به این مهم توجه کنند و با خودروهای مسافر بر شخصی غیرمجاز که هیچ گونه هویتی جهت شناسائی ندارند خودداری کنند چرا زمانی که به هر دلیلی با مشکلی مواجهه شوند قابل پیگیری نیست.

برگزاری جنگ بزرگ پیروزی انقلاب در کرمانشاه

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه گفت: جنگ بزرگ پیروزی انقلاب به مناسبت دهه فجر در کرمانشاه برگزار می‌شود.

رضا موزونی بر اجرای برنامه‌های کیفی برای آشنایی کودکان با ایام الله دهه فجر همراه با شور و نشاط تأکید کرد و افزود: برگزاری نمایشگاه کتاب و سرگرمیهای سازنده در تمامی مراکز کانون استان، برگزاری جنگ بزرگ پیروزی انقلاب شامل سرود-نمایش، مسابقه، قصه ‌گویی، نمایش و فیلم و دعوت از مدارس برای حضور در ویژه برنامه‌های مراکز از جمله برنامه‌های این دهه است.

دبیر کمیته کودک و نوجوان دهه فجر گفت: برپایی نمایشگاه آثار عکس و نقاشی اعضا و شرکت پرشور در راهپیمایی 22 بهمن از برنامه‌های مصوب کمیته کودک و نوجوان دهه فجر استان کرمانشاه است.

1000 کارت شناسایی برای معلولان کرمانشاهی صادر شد

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از صدور 1000 کارت شناسایی معلولین برای مددجویان از ابتدای امسال تاکنون در استان خبر داد.

امید قادری عنوان کرد: مرکز شنوایی سنجی مجتمع شهید ادبیان کرمانشاه آماده ارائه خدمات با تعرفه پایین دولتی به مددجویان و افراد آزاد است.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار