تبلیغات

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا رشد اقتصادی منطقه یورو و انگلیس را کند می کند

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا رشد اقتصادی منطقه یورو و انگلیس را کند می کندبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری شین هوا ،­ اقتصاددان ارشد بانک جهانی هشدار داد­  روند خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نه تنها رشد اقتصادی انگلیس بلکه رشد اقتصادی منطقه یورو را نیز کند خواهد کرد.­

فرانسیسکا اونسورگ اقتصاددان ارشد بانک جهانی در کنفرانسی مطبوعاتی که به مناسبت ارائه ­تازه ترین گزارش بانک جهانی درباره چشم اندازهای اقتصادی جهان در لندن برگزار شده بود، اعلام کرد روند خروج انگلیس از اتحادیه اروپا یکی از بزرگ ترین ابهاماتی است که بر رشد اقتصادی جهان در سال دو هزار و هفده سنگینی می کند.

این اقتصاددان بانک جهانی ­تصریح کرد­:" با توجه به پیامدهای برگزیت بر اقتصاد منطقه یورو ، ما نمی توانیم انتظار داشته باشیم که در سال جدید رشد اقتصادی این منطقه تقویت شود. پیش بینی می شود رشد اقتصادی این منطقه در سال جدید از یک و نیم درصد فراتر نرود."

اقتصاددان بانک جهانی افزود این نهاد مالی بین المللی از مقاومت اقتصاد انگلیس در برابر شوکی که نتایج همه پرسی ژوئن گذشته درباره خروج این کشور از اتحادیه اروپا به وجود آورد، متعجب شد چرا که بسیاری از تحلیلگران اقتصادی و سرمایه گذاران پیش بینی می کردند این تحول مشکلات اقتصادی عمده ای را برای این کشور به وجود آورد. بانک مرکزی انگلیس برای مقابله با خطرات مرتبط با برگزیت، نرخ سود خود را از پنج دهم درصد به بیست و پنج صدم درصد کاهش داد.­ دولت انگلیس همچنین برای کاهش آثار ­و پیامدهای اقتصادی خروج از اتحادیه اروپا ، قصد دارد به منظور ترغیب شرکتها به ادامه فعالیت در انگلیس میزان مالیات بر شرکتها را به زیر پانزده درصد برساند. ­ابهامات و تردیدهایی که در خصوص روابط آتی لندن با اتحادیه اروپا به وجود آمده بسیاری از شرکتها را به فکر خروج از انگلیس انداخته است.

فرانسیسکا اونسورگ افزود بانک جهانی امیدوار است که مصرف کنندگان و شرکتهای انگلیس در هزینه ها و به ویژه طرحهای سرمایه گذاری خود در سال جدید میلادی بیشتر از گذشته محتاط باشند. پیش بینی می شود این رویکرد احتیاط آمیز تاثیرمنفی بر رشد اقتصادی انگلیس داشته باشد.­

اونسورگ افزود نگرانی شرکتهای انگلیسی یا شرکتهای خارجی فعال در این کشور قطعا بر رشد اقتصادی انگلیس در سال جدید تاثیر منفی خواهد داشت. روسای سازمانها و شرکتهای انگلیسی از این مسئله نگران هستند که مبادا انگلیس بدون این که توافق نامه های تجاری جدید با اتحادیه اروپا امضا کند، این سازمان را ترک کند و اگر این اتفاق بیفتد انگلیس مجبور خواهد بود در فعالیت های تجاری و معاملات خود در سطح بین المللی مطابق با قوانین و مقررات سازمان تجارت جهانی عمل کند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار