تبلیغات

کشف دولتی جدید توسط لهستان جنجالی شد!

سخنان وزیر خارجه لهستان در خصوص کشف دولتی جدید در جهان موجی از تمسخر را در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی برانگیخت.

باشگاه خبرنگاران جوان:  "ویتولد واشیکوفسکی"، وزیر خارجه لهستان با کشف دولتی جدید در قاره آمریکا، فتوحات "واسکو دو گاما" و "کریستف کلمب" را در جهان امروز ادامه داد!

به گزارش راشاتودی، سخنان وی در آمریکا در خصوص تصمیم وی برای دیدار با همتای خود از کشور "سان اسکوبار" برای نخستین بار در تاریخ دیپلماسی لهستان، موجی از تمسخر را در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی برانگیخت.

وی در گفتگو با شبکه لهستانی  "Polsat" گفت: پیشنهادهایی در خصوص دیدار با وزرای 20 کشور از جمله کشورهای دریای کارائیب داشتیم. برخی از این دیدارها، برای نخستین باری است که در تاریخ دیپلماسی ما صورت می گیرد که از جمله می توان به سان اسکوبار و بلیز اشاره کرد.

پس از سخنان وزیر خارجه لهستان، "جمهوری دموکراتیک سان اسکوبار" از عالم خیال به جهان سایبری وارد شد و حسابی ویژه برای این کشور در توییتر بازگشایی و اعلام شد لهستانی ها از گرفتن ویزا برای ورود به این کشور معاف شده اند. همچنین کاربران شبکه های اجتماعی به تمسخر از برقرار پلی هوایی میان دو کشور و حمایت ورشو از عضویت این کشور جدید در شورای امنیت سازمان ملل سخن گفتند.

"توماش سیمونیاک" وزیر دفاع سابق لهستان در واکنش به سخنان وزیر خارجه کشورش گفت: واشیکوفسکی با ورود به مذاکره با کشورهایی که وجود خارجی ندارند، بسیار کمتر از فعالیت های عادی خود خسارت وارد می کند.

اما در پایان این ماجرا وزارت خارجه لهستان مجبور شد در خصوص سخنان واشیکوفسکی اظهاراتی را ارائه و اعلام کند سخنان وی بر اثر لغزش زبانی صورت گرفته است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار