تبلیغات

ستاری: فضای کشور باید به سمت شرکتهای دانش بنیان سوق پیدا کند

کد خبر: 82384289 (5773042) | تاریخ خبر: 23/10/1395 | ساعت: 13:35|
'; $.ajax({ type: "Post", url: "/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend", data: "{data:'" + data + "', enterd: '" + enterd + "' , captcha:'" + captcha + "' }", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (msg) { if (msg.d == "") { //alert('با موفقیت ارسال شد'); ResultText.innerHTML = "

با موفقیت ارسال شد

"+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = "error"; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(".popup").colorbox({ width: "350px", inline: true, href: "#ResultText" }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj) }

سورنا ستاری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری خراسان در مشهد افزود: این همان هدفی است که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پیش رو دارد و اگر فکر کنیم که با پول دولت انجام می شود، اشتباه است.
او اظهار کرد: واقعیت این است که تا بخش خصوصی را وارد این سرمایه گذاری ها نکنیم با بودجه های دولتی نمی توان این حوزه را اداره کرد.
وی گفت: در استانها نطفه اقتصاد دانش بنیان در پارکهای علم و فناوری بسته می شود و به طور قطع یکی از جاهایی که این تفکر و سیستم جدید که ما به دنبال تحقق آن در کشور هستیم می تواند خودش را نشان دهد، پارکهای علم و فناوری است.
او فضای برنامه ششم توسعه را برای شرکتهای دانش بنیان بهتر از فضای برنامه های قبلی دانست و افزود:به زودی بودجه های جدول 14 ( مجموعه ای از اعتبارات پژ‍وهشی ) ‍پرداخت می شود و امید است که بتوانیم یک تحرک جدی در حوزه علم و فناوری به وجود بیاوریم.
ستاری در خصوص پرسشی درباره مشکل ضمانتنامه های بانکی شرکتهای دانش بنیان گفت:صندوق نوآوری و شکوفایی کشور و صندوقهای پژوهش و فناوری استانی بخشی از وظایفشان دادن تضمین های بانکی است و زیرساختی هم در صندوق نوآوری به وجود آمده که از طریق بانکها این ضمانتنامه ها را تامین کند.
وی افزود:هر بار که به پارک علم و فناوری خراسان می آئیم موارد جدیدی از ابتکار و نوآوری را می بینیم که نشان از تحرک در این مجموعه دارد ولی برای استان خراسان رضوی کافی نیست.
او گفت:خراسان رضوی ظرفیت خیلی بالایی در حوزه اقتصاد دانش بنیان دارد و اتفاق های خیلی جدی در این حوزه باید بیفتد ولی همین که رویکرد استان، مسئولان و بخش خصوصی در حال تغییر به سمت ایجاد یک اقتصاد دانش بنیان است موضوع مغتنمی است و باید از تلاش های انجام شده در پارک خراسان تشکرکرد.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در بازدید امروز خود از پارک علم و فناوری خراسان از شرکت سامان داروی هشتم که تولید کننده اولین فاکتور هشت انعقادی نوترکیب ایرانی است بازدید کرد.
این شرکت که داروی استراتژیک و محصول حیاتی یاد شده را با ظرفیتی افزون بر 300 میلبیون یونیت در سال تولید می کند، علاوه بر پاسخگویی به درمان پروفیلاکسی برای همه بیماران هموفیلی کشور امکان صادرات این محصول را عملی کرده است.
تولید محصول یاد شده تاکنون در انحصار شرکتهای بزرگ چند ملیتی بوده است.
بازدید از موتورسیکلتهایی که با سوخت هیبریدی حرکت می کردند و نیز افتتاح ساختمان موسسات فناور و دانش بنیان پارک علم و فناوری از دیگر برنامه های ستاری در بازدید از پارک علم و فناوری خراسان بود.
در این بازدید به پیشنهاد حسن علم الهدایی رئیس پارک علم و فناوری خراسان، ساختمان موسسات فناور و دانش بنیان پارک علم و فناوری خراسان به عنوان ساختمان سرلشگر شهید ستاری نام گرفت.
1922/ 6012 خبرنگار:کامیار اسماعیل پور** انتشار دهنده: علی حیدر شاه حسینی

انتهای پیام /*

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار