تبلیغات

۴۷ درصد تلفات رانندگی مازندران مربوط به عابران پیاده است

سرهنگ مهدی باقری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امروزه با افزایش حجم ترددهای خودرویی در معابر عمومی و گذرگاه‌های درون‌شهری برخی عوامل انسانی و اعمال و رفتار ناصحیح ناشی از نداشتن تجربه و مهارت کافی در رانندگی موجب بروز حوادث تلخ و ناگواری می‌شود که جبران آن دشوار و حتی غیرممکن است.

وی با اشاره به این‌که عابران پیاده همواره قربانی سرعت و بی‌احتیاطی رانندگان هستند، افزود: برابر آمار و بررسی‌های انجام‌شده ۴۷ درصد کشته‌شدگان ناشی از حوادث رانندگی در معابر عمومی و گذرگاه‌های درون‌شهری مربوط به عابران پیاده است.

سرهنگ باقری، بیشترین ساعت‌های وقوع تصادفات درون‌شهری رابین ساعت ۱۸ تا ۲۰ دانست و خاطرنشان کرد: سرعت زیاد علیرغم نبود ایمنی خودروها، بی‌احتیاطی عابران پیاده و رانندگان وسایط نقلیه و استفاده نکردن عابران از پل‌های عابر پیاده و گذرگاه‌های ایمن از دیگر عوامل تصادفات منجر به فوت عابران پیاده به شمار می‌روند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان مازندران با اشاره به این‌که همچنین ۲۲ درصد کشته‌شدگان حوادث رانندگی در استان را راکبان موتورسیکلت تشکیل می‌دهند، اظهار داشت: حرکت در پیاده‌رو، حرکت در جهت مخالف مسیر مجاز، انجام حرکت‌های نمایشی و مارپیچ، عدم استفاده از کلاه ایمنی و حرکت بر روی یک چرخ از مهم‌ترین عوامل بروز تصادف رانندگی توسط موتورسیکلت‌سواران است.

سرهنگ باقری عدم توجه به جلو، عدم رعایت حق تقدم، تغییر ناگهانی مسیر و عدم توانائی در کنترل وسایط نقلیه را از مهم‌ترین دلایل بروز تصادفات رانندگی در استان برشمرد و گفت: عدم توجه به جلو با ۳۸ درصد بیشترین عامل تصادفات است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار