تبلیغات

بیکاری علت پنجم طلاق در شهرستان بهشهراست /اعتیاد اولین دلیل طلاق

به گزارش خبرنگار ایلنا از بهشهر ، رییس اداره بهزیستی بهشهر در جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی ، فرهنگی مدیریت و ساماندهی آسیب های اجتماعی اظهار کرد: برگزاری 3 کارگاه آموزشی مهارت های دانشجویی در سطح دانشگاه های پیام نور در شهرستان ، 5 کارگاه آموزشی خانواده برای گروه هدف سازمان بهزیستی ، ارائه کلاس های آموزشی ، کارگاه مهارت های زندگی و پیش از ازدواج بخشی از فعالیت های اداره بهزیستی بهشهر است.

باباجانی حمایت های ویژه از گروه همیاران را خواستار شد و افزود: پایگاه سلامت شهرستان بهشهر در حوزه پیش گیری ، مهارت های زندگی ، غربالگری ژنتیک و .. به مردم این شهرستان خدمات  ارائه می دهد.

 وی ادامه داد: اموزش مباحث پیش ازطلاق به 300 زوجین متقاضی طلاق از طریق مراکز مشاوره  ، آموزش موردنیاز پس از طلاق به 185 زوجین توسط کلینیک های مددکاری تحت پوشش ، ارائه خدمات مددکاری به 80 نفر جهت ارتباط با خانواده و ارائه مشاوره مستمر به مددجویان بخشی از عملکرد بهزیستی بهشهر در حوزه کنترل و کاهش امار طلاق است.

رییس اداره بهزیستی شهرستان بهشهر از 530 پرونده ارجاعی از دادگاه خانواده خبر داد و گفت: برگزاری دوره های آموزشی ، ارائه مشاوره ازدواج از طریق کلینیک های تحت پوشش به 214 نفر ، همایش زندگی موفق در پارک شهر ، کارگاه مهارت های زناشویی برای 350 نفر ، ارائه  مشاوره مستمر به 110 فرد معتاد در کمپ ها بخشی از فعالیت های دیگر بهزیستی  است.

باباجانی نبود مکان را یکی از دغدغه های جدی نیروهای پایگاه سلامت و همیاران برشمرد و خواستار حمایت های ویژه از انان شد.

وی به آمار طلاق در 9 ماه 1395  اشاره کرد و ادامه داد: 530 فقره پرونده  از دادگاه خانواده به اداره  بهزیستی ارجاع  شد که 245 مورد طلاق توافقی و 285 مورد با سایر موارد  مانند مهریه، طلاق زوجه ، تمکین و نفقه از یکدیگر جدا شند.

رییس اداره بهزیستی شهرستان بهشهر تعداد افراد مراجعه کننده از لحاظ جنسی را 63 زوج ، 222 زوجه و 243 زوجین اعلام کرد.

باباجانی در خصوص مدت زمان زندگی مشترک این 530 پرونده ارجاع شده گفت: 130 مورد در دوران عقد ، 11 مورد کمتر از یکسال و 163 مورد بیش از ده سال زندگی مشترک داشتند.

وی  علت درخواست طلاق را به ترتیب به صورت اعتیاد 82 نفر ، عدم پرداخت نفقه 62 نفر، تنفر و عدم علاقه 51 نفر ، عدم مسئولیت پذیری 41  و بیکاری 35 نفر اعلام کرد.

رییس اداره بهزیستی شهرستان بهشهر گفت: با توجه به تصور همگان  مبنی بر اینکه بیکاری عامل اصلی و مهم طلاق است اما آمار ها نشان می دهد  بیکاری علت پنجم طلاق  در شهرستان بهشهر است.

باباجانی تصریح کرد: از 530 پرونده ارجاعی ازدادگاه خانواده  390 نفر شاغل و 139 نفر بیکار و میزان تحصیلات بیشتر افراد دیپلم و در رده سنی 20 تا 24 سال بود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار