تبلیغات

یکی از مطالبات توسعه گردشگری استان اردبیل در برنامه ششم توسعه تصویب شد

به گزارش خانه ملت محمد فیضی عضو هیات رئیسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، گفت: عوارض حاصل از چشمه های آب معدنی و درمانی در محدوده شهرستانهایی که ظرفیت توسعه گردشگری دارند، با طی مراحل قانونی در اختیار شهرداری‌ها یا دهیاری‌های همان منطقه قرار می گیرد.منابع حاصله متناسب با دریافت عوارض که به پیشنهاد شورای اسلامی شهر یا روستا به تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان می رسد، با تصویب کمیته برنامه ریزی شهرستان صرف زیرساختهای گردشگری همان منطقه می شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این پیشنهاد که به ترتیب در کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه و بودجه، کمیسیون برنامه و بودجه، کمیسیون تلفیق و صحن مجلس مورد تصویب قرار گرفته است پس از تایید شورای نگهبان تبدیل به قانون می شود.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: برای توسعه گردشگری  استان اردبیل این امر قابل توجه است. چرا که شهرهایی مانند سرعین، مشکین شهر، نیر و کوثر از وجود آبگرمهای معدنی برخوردار هستند. همچنین اختصاص  عوارض  آبگرم های معدنی در روستاهای استان به همان منطقه همچون  سردابه می تواند موجبات توسعه اقتصادی گردشگری را فراهم نماید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار