تبلیغات

مقام فرانسوی: جنگ سرد میان آمریکا و روسیه تکرار نمی شود

کد خبر: 82384096 (5772734) | تاریخ خبر: 23/10/1395 | ساعت: 11:37|
'; $.ajax({ type: "Post", url: "/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend", data: "{data:'" + data + "', enterd: '" + enterd + "' , captcha:'" + captcha + "' }", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (msg) { if (msg.d == "") { //alert('با موفقیت ارسال شد'); ResultText.innerHTML = "

با موفقیت ارسال شد

"+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = "error"; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(".popup").colorbox({ width: "350px", inline: true, href: "#ResultText" }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj) }

آنتوان گوتیه در پاسخ به این پرسش که چرا اوباما اکنون تحریم هایی علیه روسیه وضع می کند، پاسخ داد: این مسئله به نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و حملات سایبری روسیه ارتباط دارد؛ تا زمان انتقال قدرت به دونالد ترامپ در 20 ژانویه، زمان کوتاهی باقی مانده است و اوباما با این کار خواست قلمرو خود را مشخص کند و نشان بدهد که هنوز یک رئیس جمهور فعال است؛ این کار و قطعنامه سازمان ملل علیه شهرک سازی اسرائیل (رژیم صهیونیستی) آخرین اقدامات دیپلماتیک او هستند.
خبرنگار این شبکه رادیویی پرسید: در واقع این تحریم ها به چه دردی می خورد؟،
گوتیه پاسخ داد: باراک اوباما با این تحریم ها خواست به مردم آمریکا نشان دهد که روسیه یک خطر است. اوباما از سوی جناح جمهوری خواه به نداشتن قاطعیت و رهبری متهم است، اما این تحریم ها خیلی به درد نمی خورد؛ شکی نیست که دونالد ترامپ با پذیرش دیپلماتهای جدید روسی، به همان تعدادی که اخراج شده اند، در این خصوص تجدید نظر خواهد کرد؛ در واقع باید گفت که برای ترامپ دشوار است که بدون حمله صریح به سرویسهای مخفی آمریکا، بتواند همان کسانی را که اخراج شده اند، بازگرداند.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه هم برای نشان دادن چهره ای آرام از خود، ترجیح داده است، دست به اقدام متقابل نزند و دیپلماتهای آمریکایی را اخراج نکند زیرا معتقد است که بالاخره دیپلماتهایش به آمریکا باز خواهند گشت.
گوتیه در پاسخ به این پرسش که آیا این کار بر ترامپ فشار نمی آورد، پاسخ داد، خیر، چرا که این اقدامات بیشتر جنبه نمایشی دارد تا بازگشت ناپذیری؛ البته در اینجا بحث بر سر تحریم های اقتصادی آمریکا علیه روسیه نیست که دونالد ترامپ امیدوار است هم آنها و هم تحریم های اروپا را لغو کند. باراک اوباما می تواند حملات سایبری و جاسوسی دیگری علیه روسیه صورت دهد، اما اقدام جدیدی نکرده است. آمریکایی ها می گویند هر رفتاری که با دیگران کنند، دیگران هم همان رفتار را با آنها خواهند کرد و باید گفت آنها تاکنون در سیاست برخی کشورها همچون کشورهای همسایه روسیه دخالت کرده اند.
خبرنگار این شبکه رادیویی از این مقام فرانسوی پرسید، 'آیا به زمان جنگ سرد باز می گردیم؟'، مدیر مؤسسه روابط راهبردی فرانسه پاسخ داد، خیر، چرا که دیگر دو بلوک مثل آن زمان نداریم که بودجه نظامی آنها به یک اندازه باشد. روسیه دیگر همان قدرت را ندارد و مساحت این کشور نسبت به زمان جنگ سرد کاهش قابل توجهی یافته است. پوتین می داند که بلوک شوروی چون بسیار بزرگ بود از هم پاشید. سیاست او در سوریه هم قیمتی خواهد داشت، از همین رو نیاز فوری دارد از بحران مربوط به شبه جزیره کریمه خارج شود. این چیزی است که برای افکار عمومی روسیه و خود او واقعا مهم است.
اروپام**9041**1275
مترجم: منوچهر جعفری*انتشار دهنده: مجید جعفری

انتهای پیام /*

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار