تبلیغات

ضرورت نهادینه کردن مصرف بهینه آب را باید جدی بگیریم

کد خبر: 82383835 (5772269) | تاریخ خبر: 23/10/1395 | ساعت: 8:18|
'; $.ajax({ type: "Post", url: "/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend", data: "{data:'" + data + "', enterd: '" + enterd + "' , captcha:'" + captcha + "' }", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (msg) { if (msg.d == "") { //alert('با موفقیت ارسال شد'); ResultText.innerHTML = "

با موفقیت ارسال شد

"+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = "error"; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(".popup").colorbox({ width: "350px", inline: true, href: "#ResultText" }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj) }

به گزارش پنجشنبه خبرنگار ایرنا، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در نشست ائمه جمعه با مسئولان آب هرمزگان که به میزبانی آبفای استان برگزار شد، اظهار داشت: گر با این رویه و بی توجه به محدودیت منابع آبی پیش برویم در حقیقت به جنگ با آب رفته ایم و ناگزیر به تحمل بحران بی آبی هستیم.
وی با تاکید بر اینکه باید مقوله آب و مدیریت مصرف آن را جدی بگیریم، بیان داشت: باید با مصرف بهینه آب در حفظ و صیانت از این مایه حیات و نعمت الهی تلاش کنیم.
امام جمعه بندرعباس از نحوه مصرف آب شرب در بخش آبیاری فضای سبز نیز انتقاد کرد و گفت : با توجه به بحران کم آبی در استان باید به فکر منابع جایگزین بود و از ظرفیت دریا در تولید آب شرب استفاده کرد.
آیت الله نعیم آبادی در بخش دیگری از صحبتهای خود در این نشست رحلت مجاهد خستگی‌ناپذیر و مفسر گران‌مایه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را ضایعه‌ای بزرگ برای نظام جمهوری اسلامی ایران خواند و گفت: وی از فرزندان اول انقلاب اسلامی بود، همان نسلی که در مبارزات بود و تلخی حکومت مزدور شاهنشاهی و تحت سلطه آمریکا را نشنید، بلکه مشاهده و لمس کرد.
مدیرعامل آبفای هرمزگان نیز به ظرفیت تاثیرگذار ائمه جمعه و روحانیت استان در ترویج مصرف بهینه آب اشاره کرد و گفت: با توجه به بحران منابع آبی، انتظار همراهی ائمه جمعه را در این زمینه داریم
امین قصمی با اشاره به بحران کم آبی در هرمزگان که ناشی از کاهش بارندگی وخشکسالی بیش از 17 سال در این استان است، بیان داشت: حداقل نیاز آبی استان هرمزگان 4 هزار و 100 لیتر و میزان تولید فعلی 3 هزار و 200 لیتر بر ثانیه است که 900 لیتر بر ثانیه کمبود آب داریم.
وی با بیان اینکه هر ساله با افزایش تعداد مشترکین 17 تا 20 درصد افزایش مصرف داریم ، تصریح کرد: با توجه به شرایط اقلیمی استان و کاهش منابع آبی در سال های اخیر، مصرف بهینه آب و رعایت الگوی مصرف از سوی شهروندان هرمزگانی یک ضرورت است که می تواند ما را در تولید و حفظ منابع آبی پایدار استان یاری کند.
قصمی به سرمایه گذاری 11 هزار میلیاردی بخش خصوصی در حوزه شیرین سازی آب دریا اشاره کرد و افزود: طی سه سال آینده 66 درصد نیاز آبی استان از طریق احداث آبشیرین کن ها و 34 درصد نیز از طریق سد و چاه ها تولید می شود.
مدیرکل آب و فاضلاب هرمزگان خاطرنشان کرد: 225 هزار مشترک زیر پوشش آب و فاضلاب استان هستند که 85 درصد مشترکان در بخش خانگی بوده و 65 درصد کل مصرف آب را به خود اختصاص دادند و با توجه به بارندگی های سال گذشته و هماهنگی های انجام شده با آب منطقه ای استان، تابستان امسال در بندرعباس با وجود کمبود ، نوبت بندی آب انجام نشد اما برای پیشگیری از جیره بندی آب در سال آینده مشترکان باید صرفه جویی در مصرف را جدی بگیرند.
7198/6048
خبرنگار: فاطمه حسینی انتشاردهنده: خلیل تنیده

انتهای پیام /*

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار