تبلیغات

14 درصد دانش‌آموزان استان سمنان در مدارس هیئت‌امنایی تحصیل می‌کنند‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش استان سمنان، محمدرضا جهان با اشاره به گسترش مدارس هیئت‌امنایی در این استان اظهار داشت: راه اصلی ارتقای کیفیت و فراگیرکردن مشارکت در مدارس، از طریق اداره هیئت‌امنایی میسر می‌شود.

وی افزود: امیدواریم با رعایت مواد آیین‌نامه و دستورالعمل توسعه مشارکت‌های مردمی و هماهنگی مسئولان و حمایت و نظارت بهتر از این مدارس، شاهد پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان باشیم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان با اشاره به پوشش تحصیلی 14 درصدی دانش‌آموزان در مدارس هیئت‌امنایی اظهار داشت: 15 هزار و 239 دانش‌آموز استان در 60 مدرسه هیئت‌امنایی و 622 کلاس درس مشغول تحصیل هستند.

جهان تصریح کرد: 6 هزار و 840 دانش‌آموز دختر در 26 مدرسه و 8 هزار و 9 39 دانش‌آموز پسر در 34 مدرسه هیئت‌امنایی استان در حال تحصیل هستند.

وی خاطرنشان کرد: هیئت امناء این است که یک خرد جمعی برای برنامه‌ریزی‌های آموزشی و پرورشی ایجاد شود و بتواند منابع لازم برای بهبود کیفیت را از بیرون مدرسه از اولیای مدرسه تأمین کند.

تحصیل بیش از 46 هزار دانش‌آموز استان در مقطع تحصیلی متوسطه

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان از تحصیل بیش از 46 هزار دانش‌آموز استان در مقطع تحصیلی متوسطه اول و دوم خبر داد.

محمدرضا جهان در دیدار با معاون آموزش متوسطه استان به همراه روسای ادارات حوزه، کارشناس مسئولان و کارشناسان آموزش متوسطه اداره کل آموزش‌وپرورش استان سمنان اظهار داشت: انسان‌سازی و تربیت انسان در تراز جمهوری اسلامی ایران مطابق با تعریف سند تحول بنیادین از مهم‌ترین وظایف آموزش‌وپرورش است.

وی با اشاره به اهمیت آموزش‌وپرورش تأکید کرد: در مسیر تعلیم و تربیت تفکیک بین آموزش‌وپرورش وجود ندارد و همه‌ عوامل در این مسیر مسئولیت دارند که باید به آن بپردازند.

محمدرضا جهان با تقدیر از فعالیت‌های شکل‌گرفته در حوزه معاونت آموزش متوسطه، کیفی سازی آموزش‌های شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش را با نگاه تربیت نیروی متخصص را مورد تأکید قرار داد.

وی نظارت و ارزیابی و تحلیل عملکرد از فعالیت مدیران مدارس را از ابزار اصلی رشد و تعالی در حوزه آموزش‌وپرورش دانست و گفت: اجرای نظارت بالینی و ارائه بازخورد به مدیران مدارس اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان در ادامه با اشاره به اهمیت توسعه متوازن و هدایت تحصیلی اظهار کرد: توسعه متوازن رشته‌ها مسیر اشتغال‌زایی جامعه و دانش‌آموزان در آینده خواهد بود که باید مدیران در دوره‌های مختلف تحصیلی به این موضوع مهم توجه جدی داشته باشند.

محمدرضا جهان از تحصیل 46 هزار و 227 دانش‌آموز استان در حوزه متوسطه خبر داد و گفت:26 هزار و 302 دانش‌آموز در متوسطه اول، 13 هزار و 82 نفر در متوسطه دوم و 6 هزار و 843 دانش‌آموز در شاخه فنی و کاردانش مشغول تحصیل هستند.

وی بهبود عملکرد دانش‌آموزان استان در رقابت‌های مختلف آموزشی، علمی و پژوهشی مورد مطالبه قرار داد و افزود: معاونت آموزش متوسطه باید با بهره‌گیری از همه‌ی ظرفیت‌ها تلاش نمایند تا دانش‌آموزان فرصت بروز و ظهور توانمندی و استعدادهای ذاتی و درونی خود را داشته باشند.

استفاده از کارگاه و آزمایشگاه مدارس، نظارت بر اجرای مطلوب آزمون‌های پیشرفت تحصیلی در مدارس، نظارت بر آموزش‌های برون‌سپاری، ارتقاء شاخص استان در امتحانات نهایی، جشنواره‌های دانش‌آموزی و مسابقات علمی از دیگر موضوعات مطرح از سوی ایشان در این نشست بود.

هدایت تحصیلی دانش‌آموزان مهم‌ترین اقدام معاونت آموزش متوسطه سمنان بود

معاون آموزش متوسطه استان نیز در این نشست با ارائه گزارش از فعالیت‌ها و موفقیت‌های سنوات اخیر این حوزه به بیان مشکلات و مسائل این حوزه پرداخت.

حسین فولادیان افزود: توانمندسازی نیروی انسانی، اجرای طرح آموزش یک مهارت به دانش‌آموزان پایه دهم شاخه نظری، طرح حامیان مدارس شبانه‌روزی و لازم التوجه، تولیدی شدن هنرستان‌ها و برنامه تعالی مدیریت مدرسه از مهم‌ترین اولویت‌‌ها و اقدامات معاونت آموزش متوسطه اداره کل آموزش‌وپرورش استان سمنان بوده است.

به گفته وی، هدایت تحصیلی و توسعه متوازن رشته‌ها، ارتقاء شاخص استان در امتحانات نهایی، کنکور سراسری، مسابقات علمی و عملی، علمی و کاربردی، مسابقات آزمایشگاهی، جشنواره‌های هنری، جشنواره خوارزمی از دیگر برنامه این معاونت در سال‌های اخیر بود.

فولادیان افزود: حوزه معاونت آموزش متوسطه با تمرکز بر این برنامه‌ها در سطح مدارس تلاش می‌کند تا تحقق اهداف با نگاه به بهبود عملکرد دانش‌آموزان استان حاصل شود.

دانش‌آموز تیرانداز سمنانی به اردوی تیراندازان آسیا دعوت شد

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان از دعوت دانش‌آموز تیرانداز سمنانی به پنجمین اردوی تمرینی تیراندازان آسیا در کویت خبر داد.

محمدرضا جهان افزود: امیر سیاووش ذوالفقاریان، دانش‌آموز پایه دهم دبیرستان رفاه شهرستان سمنان، در پنجمین اردوی تمرینی تیراندازان آسیا حضور دارد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان خاطرنشان کرد: در نهمین دوره از رقابت‌های تیراندازی قهرمانی آسیا امیر سیاووش ذوالفقاریان با راه‌یابی به فینال تفنگ بادی و پشت سر گذاشتن حریفان قدر آسیایی خود با کسب مدال طلا در جایگاه اول ایستاد.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار