تبلیغات

آیت الله هاشمی رفسنجانی شناسنامه فراز و فرودهای انقلاب اسلامی بود

آیت الله هاشمی رفسنجانی شناسنامه فراز و فرودهای انقلاب اسلامی بود

به گزارش ایلنا از شهرستان محمودآباد،مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام روز چهارشنبه به همت ستاد مردمی گرامیداشت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در شهر محمودآباد و با فرماندار این شهرستان مسئولین محمودآباد و آحاد جامعه در مصلی موقت شهر محمودآباد برگزار گردید.
حجت الاسلام والمسلمین سید داود موسوی امام جمعه شهرستان محمودآباد طی
سخنانی در این مراسم با  اشاره به شخصیت آیت الله هاشمی گفت: ایشان بامبانی محکم دینی پا در میدانی گذاشت که در این میدان اعدام و شکنجه و زندان و تبعید در انتظارش بود اما هیچ یک از این مسائل هاشمی را از صراط مستقیم امام و انقلاب و مبارزه و افشاگری بر علیه حکومت فاسد پهلوی و ایستادگی دور نکرد.
وی افزود: هاشمی رفسنجانی با اعتقاد به اصالت این مسیر همه سختی ها را به
جان خریده و تا پای مرگ در قبل از انقلاب به مبارزه ادامه داد و اگر بگوئیم آیت الله هاشمی شناسنامه فراز و فرود انقلاب اسلامی است گزاف سخن نگفتیم.
خطیب جمعه شهرستان محمودآباد خاطر نشان کرد در روزهای سخت پیروزی انقلاب و استقرار نظام اسلامی یکی از چهره های فعال و برنامه ریز و سیاست گذار در کنار امام راحل ، مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی بود که هدایت افکار
عمومی و جهت دادن به جنگ روانی علیه دشمنان قطعاً نقشی کم نظیر و محوری
داشته است.
سید داود موسوی با بیان اینکه ایران اسلامی این روزها در سوگ و فراق یکی از استوانه های خود عزادار است ، گفت : ایران امروز فرزندی و شخصیتی را از دست داده که در تمام صحنه های مهم این انقلاب اسلامی نقش محوری داشته است .
وی افزود: دیروز و امروز ایران غوغا و عزادار این چنین شخصیت است و این مجلس ، مجلس علم و عالم ، خدمت و خادم و سیاست و سیاستگذار است .
موسوی با اشاره به تاریخ پر فراز و نشیب ایران در حدود یک و نیم قرن ، اظهار داشت : رخداد های بزرگ و کوچک مانند 15 خرداد 1342 و صنعت ملی شدن نفت که از نمونه این فراز و نشیب هاست خود را در این تلاطم های اجتماعی و سیاسی نشان می دهد .
سید داود موسوی با اشاره به اینکه  خارج کردن و یا کم اثر جلوه دادن بعضی از مسائل باعث کوتاه آمدن مردم ایران نمی شود ، گفت : خصلت ها و روحیه ی ضد استعماری و استبدادی ایرانیان راهبردی و حرکت مردم را می توان از واضح ترین مشترکات برشمرد که در همه ی این وقایع و اتفاقات نقش عالمان برجسته و روحانیت کاملا برجسته و تعیین کننده بود.
وی تصریح کرد : همواره در انقلاب ها در جهان نقش ویژه و بازو های رهبری تراز اول انقلاب برای پیشبرد اهداف بسیج و انقلاب که دارای اثر گذاری خاص بوده و برای تحلیل و ارزیابی فراز ها و فرود ها باید جایگاه و عملکرد یاران حلقه ی انقلاب را مورد ارزیابی قرار داد.
وی گفت : علت تشکیل این مراسم برای تجلیل و مرور مبارزه و جهاد انسانی است که در تاریخ این کشور و در بررسی روند مبارزات 150 سال اخیر جزء سر آمدان و چهره های برجسته و ممتاز بوده است .
امام جمعه محمودآباد گفت : هاشمی با مبانی محکم دینی پای در میدانی گذاشت
که در این میدان اعدام ، شکنجه ، زندان و تبعید سرنوشت در انتظار او بود اما هیچ یک از این مسائل او را از صراط مستقیم و مبارزه بر علیه حکومت فاسد دور نکرد بلکه با اعتقاد بر اصالت این مسیر تمام سختی ها را به جان خرید .
موسوی با تاکید بر نقش های ممتاز و راهبردی ایشان بیان کرد : در دفاع مقدس و تهاجم دشمنان به ایران اسلامی جایگاه فرمانده نیروهای مسلح ، مدیریت جنگ و جهت دادن به جنگ روانی و مدیریت افکار عمومی در خطبه های نماز جمعه با تحلیل های زیبا جنگ شکست خورده را پیروزی نشان میدادند که تاثیر خوبی در افکار عمومی داشت .
موسوی با اشاره به تحلیل کلمه  به کلمه فراز ها و پیام رهبری که نشان از عمق تاسف و تاثر داشته ، بیان کرد : جایگاه اساسی آیت الله هاشمی در طول 60 سال دوران مبارزات و پیروزی و استقرار نظام جمهوری اسلامی مشخص است و همگان باید با وحدت و برادری و دفاع از آرمان های امام برای مقابله با دشمنان نظام اسلامی آمادگی کامل داشته باشیم .
وی ادامه داد : هاشمی از میان ما رفت اما سلوک ، ولایت مداری،اعتلای ایران و ده ها ممیزه ی دینی و اخلاقی ایشان باید آویزه ی گوش ما و همه ی مسئولان باشد

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار