تبلیغات

مدیرکل بنیاد شهید خراسان شمالی:تیزهوشی آیت‌الله هاشمی در دفاع مقدس پیروزی بزرگی نصیب ایران کرد

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی گفت: تیزهوشی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی و قبل از آن بسیاری از بحران‌ها را رفع کرد و حرکت در جهت استمرار نظام، درس زندگی ایشان است.

به گزارش  ایسنا،حجت‌الاسلام محمدتقی عزیزی در مراسم گرامیداشت ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مسجد انقلاب بجنورد اظهارکرد: در طول انقلاب در برخی موارد با هوشیاری این مرد بزرگ بسیاری از مشکلات مرتفع شد. در دوران دفاع مقدس به وسیله همین تیزهوشی، رزمندگان در جبهه‌های حق علیه باطل به یک پیروزی استراتژیک و دسترسی به چاه‌های نفت عراق دست یافتند.در دوران پذیرش قطعنامه جنگ هم ایشان از امام راحل می‌خواستند تا قطعنامه را بپذیرند و تمام مسئولیت آن را برعهده گرفته و گفتند اگر ضایعه‌ای پیش آمد من را اعدام کنید. اگر این قطعنامه در آن زمان صادر نمی‌شد، شاید امروز دارای این عزت و کرامت نبودیم.

عزیزی یادآورشد: درسی که طی این مدت آموختیم این است که باید همه مسئولان و مردم در جهت استمرار نظام حرکت کنند.

وی با تاکید بر لزوم وجود وحدت کلمه و محبت به دیگران و دیدن خوبی‌ها، نه ضعف‌ها ، اظهار کرد: برخی از این افراطی‌های تندرو می‌گویند دیدید که رهبر انقلاب در نماز میت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بعضی از قسمت‌ها را قرائت نکردند، در حالی که این سخنان ظلم است. آنچه که از راه و روش این یاردیرین امام راحل برای عزت ملت ایران می‌آموزیم، اعتدال، تحمل، میانه روی و صبوری است.

وی با بیان اینکه  سیاست هدف نیست بلکه راه و روش بوده، و هدف استمرار انقلاب اسلامی و نظام جمهوری است، افزود: اختلاف نظرهای موجود هرگز سبب نشد تا خناسان بین دو یار عزیز و همسنگر امام راحل جدایی ایجاد کنند.

عزیزی با بیان اینکه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در زندگی خود گاه با مبارزه، گاه با صبوری و تحمل و هم اکنون نیز با ارتحال خدمت عظیمی همانند وحدت کلمه به این ملت ارائه کرد، گفت: پیرو همین وحدت کلمه، طی این چند روز چه قدر فضای خوب و لذت بخشی در کشور ایجاد شده که امیدواریم استمرار داشته باشد.باید همه همانند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، بدانیم که اختلاف‌ها در بینش‌ها نباید در هدف تاثیرگذار باشد و باید هدف همه ما، پایداری جمهوری اسلامی که بر روی پایه‌های خون شهدا بنا شده، باشد.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار