تبلیغات

آیت الله هاشمی رفسنجانی از استوانه‌های انقلاب اسلامی بود

قم- عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی از شخصیت‌های بزرگ انقلاب اسلامی ایران بود و می‌توان ایشان را از استوانه‌های انقلاب اسلامی دانست.

به گزارش مشرق، آیت الله سید محمد غروی با ابراز تأسف و تأثرخویش از درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی اظهار کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی قبل از انقلاب، حین نهضت و پس از انقلاب از شخصیت‌های بزرگ انقلاب اسلامی ایران بود و به حق می‌توان ایشان را از استوانه‌های انقلاب اسلامی دانست . نقش مهم و کلیدی ایشان در انقلاب اسلامی در قالب کلمات نمی‌گنجد.

وی با اشاره به اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی در زمان رژیم شاهنشاهی شکنجه‌های زیادی را متحمل شد و پیامدهای تبعیت از امام(ره) و نهضت امام(ره) را به جان خرید، ادامه داد: پایداری ایشان و حمایت از امام خمینی(ره) اسوه و الگو برای تمامی اطرافیان ایشان بود.

آیت الله هاشمی رفسنجانی مرید و پیرو امام بود

این استاد حوزه علمیه قم عنوان کرد: ایشان مرید و پیرو امام(ره) بود و امام خمینی(ره) هم به ایشان اعتماد زیادی داشتند.

آیت الله غروی تصریح کرد: پس از انقلاب نیز بسیاری از گره‌های نظام با درایت ایشان باز می‌شد، چه در برخورد با لیبرال‌ها در آغاز انقلاب و مشکلات دولت موقت و چه در برخورد با منافقان و موارد دیگر.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خویش در رابطه با خدمات آیت الله هاشمی رفسنجانی در زمان جنگ تحمیلی، یادآور شد: ایشان در مقاطع بسیار سخت جنگ تحمیلی با ایراد خطبه‌های نماز جمعه به مردم حیات تازه‌ای می‌بخشید و بعد از جنگ تحمیلی نیز با درایت خویش و بهره گیری از فرصت‌ها، مشکلات بعد از جنگ را کمتر کرد.

حمایت ایشان از مقام معظم رهبری

وی افزود: آیت الله هاشمی بعد از رحلت امام خمینی(ره) با اینکه موقعیت بالایی داشتند و می‌توانستند مسئله رهبری را به گونه دیگری رقم بزند، اما معتقد بودند بهترین گزینه رهبری، آیت الله خامنه‌ای است و این مهم نشان دهنده حمایت ایشان از همان ابتدای انقلاب از مقام معظم رهبری است و همواره از جایگاه رهبری و شخص رهبری حمایت می‌کردند.

این استاد حوزه علمیه قم گفت: قبل از همه باید به مقام معظم رهبری تسلیت گفت، چرا که ایشان پشتوانه قوی را از دست دادند و حمایت ایشان از مقام معظم رهبری جلوی کج روی‌های بعضی‌ها را می‌گرفت.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار