تبلیغات

نماهنگ «چهار تکبیر» در مراسم مرصع‌خوان خورشید رونمایی می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، امین رسولی صبح امروز در نشست با جمعی از خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: با پیشنهاد بهرام یوسف‌پور آذر، یکی از دوستان نزدیک مرحوم استاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی اقدام به تولید این نماهنگ کردم.

وی با بیان اینکه در این نماهنگ تلاش شده اذان سه نسل از خاندان موذن‌زاده اردبیلی را به تصویر بکشد، افزود: خاندان موذن زاده اردبیلی مایه شرف و افتخار جهان اسلام است.

رسولی بیان کرد: مرحوم شیخ عبدالکریم موذن‌زاده نخستین اذان گوی رادیوی ایران پدر خاندان جلیله موذن‌زاده‌ها مرحومین رحیم، داوود، نعیم و سلیم موذن‌زاده اردبیلی است که متاسفانه صدای ماندگار و ضبط شده از این مرحوم بر روی صفحه گرامافون روغنی از کشور خارج و در موزه لوور فرانسه موجود است.

کارگردان نماهنگ «چهار تکبیر» تصریح کرد: هر کدام از فرزندان مرحوم شیخ عبدالکریم درجای خود موذن و مداحی قهار بودند و اذانهایی به سبک های مختلف را خوانده‌اند، ولی نقطه مشترک سه نسل از این خاندان از مرحوم شیخ عبدالکریم تا ودود موذن‌زاده اذان مشهور گوشه روح الارواح آواز بیات ترک است که در نماهنگ «چهارتکبیر» تلاش کردیم این اذان را مد نظر قرار دهیم.

وی در بیان مسایل فنی این نماهنگ گفت: با توجه به اینکه هر کدام از این اذانها در زمانهای مختلف و در پرده‌ها و کوکهای متفاوت ضبط شده بود عملا تلفیق اینها کنار هم کاری بسیار دشوار بود و آن گوش نوازی مناسب را نداشت بنابراین با همکاری و رضایت ودود موذن‌زاده تلاش کردیم اذانهای مرحومین رحیم، سلیم، داوود و اذان خود ودود موذن‌زاده را از نظر حجم صوتی و کیفیت صوتی به هم نزدیک کنیم.

این تهیه‌کننده رادیو افزود: تلاش کردیم یک تکبیر از اذان مشهور گوشه روح الارواح آواز بیات ترک با صدای مرحومین سلیم، داوود و رحیم و نیز ودود موذن‌زاده انتخاب کرده و با تلفیق المانهای صوتی و یک موسیقی هارمونی و تصاویر بسیار زیبایی از طبیعت، لحظات اذان و خود موذنان به تولید نماهنگ «چهار تکبیر» دست بزنیم.

رسولی اظهار کرد: از نماهنگ «چهارتکبیر» می‌توان در لحظاتی از ماه مبارک رمضان و لحظه تحویل سال استفاده کرد که این نماهنگ به مدت 3 دقیقه و 43 ثانیه به کارگردانی، تنظیم موسیقی و تدوین امین رسولی تولید شده است و درمراسم پاسداشت استاد مرحوم سلیم موذن‌زاده اردبیلی با عنوان مرصع‌خوان خورشید که عصر دوشنبه 20 دی‌ماه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می شود از نماهنگ «چهار تکبیر» رونمایی می‌شود.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار