تبلیغات

دولت موظف به پرداخت حداقل مستمری مددجویان در طول سال‌های برنامه ششم شد

دولت موظف به پرداخت حداقل مستمری مددجویان در طول سال‌های برنامه ششم شد

نمایندگان مجلس منابعی که از حذف خانواده‌های پردرآمد از دریاف یارانه ایجاد شده را به توانمندسازی و پرداخت مستمری مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام و سازمان بهزیستی اختصاص دادند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، صبح امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بررسی برنامه ششم توسعه رأی به ادامه حذف یارانه‌ها دادند.

مطابق این مصوبه نمایندگان مجلس منابعی که از حذف خانواده‌های پردرآمد از دریاف یارانه ایجاد شده را به توانمندسازی و پرداخت مستمری مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام و سازمان بهزیستی اختصاص دادند.

بر اساس این مصوبه دولت موظف شد در طول اجرای برنامه هر سال حداقل مستمری مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و سازمان بهزیستی را علاوه بر یارانه موجود، متناسب با محرومیت، ۲۰ درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار از محل هدفمندسازی یارانه‌ها و حذف یارانه خانواده‌های پردرآمد در ردیف بودجه خاص سنواتی تامین و از طریق سازمان‌های مذکور پرداخت نماید.

مطابق این مصوبه مجلس دولت موظف شده همزمان با حذف یارانه خانواده‌های پردرآمد نسبت به ا فزایش توانمندسازی دهک‌های یارانه‌بگیر اقدام کند.

این مصوبه با ۱۸۳ رأی موافق از ۲۲۲ نماینده حاضر در مجلس به تصویب رسید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار