تبلیغات

190 هزار خانوار در طرح پالایش از چرخه حمایتی معیشت کمیته امداد خارج شدند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، فاطمه رهبر عصر امروز در نشست تخصصی حوزه حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان اظهار اشت: طبق برنامه توسعه 5 کشوری و طبق الزامات بودجه سال 95 کمیته امداد امام خمینی(ره) موظف هستیم در راستای توانمندسازی مددجویان کمیته حضرت امام بخشی از مددجویان که شامل 5 درصد جمعیت مددجویان کمیته امداد هستند از چرخه حمایت امداد و دریافت کمک معیشت پالایش شوند.

وی افزود: طرح پالایش از ابتدای امسال انجام شد و تا آذرماه حدود 190 هزار خانوار زیرپوشش کمیته امداد در این پالایش از دریافت کمک معیشت خارج شدند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: فرآیند پالایش وضعیت نهایی مددجو نیز سالیان گذشته برای افراد فوتی، ازدواج، خانواده‌های زندانیان و توانمندسازی سرپرست خانوارها انجام می‌شد که امسال نزدیک به 30 درصد افراد خارج شده از چرخه حمایت‌های معیشتی شامل افرادی شد که دارای وضعیت‌های مذکور بودند.

وی با بیان اینکه امیدواریم با رویکردی که داریم تا آخر امسال تعداد افراد خارج شده از چرخه حمایت‌های معیشتی را افزایش دهیم، عنوان‌کرد: یکی از مهم‌ترین نتایج مثبت طرح پالایش کاهش چسبندگی مددجو به کمیته امداد است که با این عملکرد اعتماد عمومی به این نهاد حمایتی افزایش می‌یابد.

رهبر افزود: طرح پالایش سبب می‌شود که رویکرد امداد به سمت توانمندسازی مددجویان سوق داده شود البته در این طرح مددجویان بعد از توانمندسازی فقط از حمایت معیشتی خارج می‌شوند و می‌توانند از سایر مزایا و حمایت‌های کمیته امداد امام خمینی(ره) بهره‌مند شوند.

وی افزود: هدف کمیته امداد در طرح پالایش توانمندسازی مددجو است که امیدواریم در پالایش‌های بعدی به این موضوع مهم توجه ویژه‌ای شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امدادامام خمینی(ره) گفت: اگر مددجو بعد خارج شدن از چرخه مجددا دچار مشکلاتی شد که نیاز به حمایت پیدا کرد حتما کمیته امداد در پذیرش این قبیل افراد تعللی نمی‌کند و مانند گذشته برای آنها حمایت‌های معیشتی را لحاظ می‌کند.

وی افزود: طبق بند 6 اساسنامه کمیته امداد امام خمینی (ره) فرآیند شناخت فقیر، نحوه ارائه خدمات، نوع خدمات، سطح بندی خدمات و سطح بندی خدمات قابل ارائه از جمله وظایف کمیته امداد است که تحقق این امر می‌طلبد مددکاران به درستی وظایف خود را انجام دهد زیرا با عملکرد درست مددکاران این نهاد پیشرفت بهتری دارد.

رهبر گفت: اگر مصوبه مجلس برای افزایش 20 حقوق دستمزد لحاظ شود مبلغ مستمری مددجویان به سقف 200 هزار تومان افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه طرح الکترونیکی کردن امداد سبب مشخص شدن همپوشانی بین میزان مددجویان این نهاد با سایر نهادهای حمایتی می‌شود، گفت: قرار است در تهران طرح اورژانس اجتماعی با هدف رسیدگی به الویت‌های افراد محروم به صورت پایلوت اجرا شود.

انتهای‌پیام/ 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار