تبلیغات

مرحوم موذن‌زاده اردبیلی تاثیرات به‌سزای فرهنگی در جمهوری آذربایجان داشت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، رافیق شیروانلی عصر امروز در مراسم چهلمین روز درگذشت استاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی اظهار داشت: استاد سلیم موذ‌ن‌زاده اردبیلی تاثیرات فرهنگی به‌سزایی از خود در کشور جمهوری آذربایجان برجای گذاشت و مرحوم سلیم موذ‌ن‌زاده اردبیلی افتخار جهان اسلام و ترک‌زبانان دنیا بود و طرفداران بسیار زیادی در جمهوری آذربایجان داشت.

وی افزود: مردم آذربایجان با شنیدن خبر درگذشت مرحوم سلیم موذن‌زاده اردبیلی بسیار متاثر شدند چرا که مردم آذربایجان سالهای سال با صدای مرحوم سلیم موذن‌زاده اردبیلی در کشور آذربایجان زندگی کرده‌اند و مداحی‌های موذن‌زاده اردبیلی رونق‌بخش کشور جمهوری آذربایجان بود.

رئیس انجمن شعرای علی آقا واحد جمهوری آذربایجان گفت:‌ استعداد مرحوم استاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی بسیار بی‌نظیر بود و مداحی وی زبانزد خاص و عام بود که صوت دلنشین وی از یاد و خاطره مردم آذربایجان پاک نخواهد شد.

شیروانلی تصریح کرد: یاد و خاطره مرحوم موذن‌زاده اردبیلی برای همیشه در دلها می‌ماند و اثرات وی همیشه زنده خواهد ماند، چرا که استعداد استاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی بسیار زیاد بود.

وی بیان کرد: امروز در غم ار دست دادن اسطوره مداحی دنیا به سوگ و ماتم نشسته‌ایم و به خود افتخار می‌کنیم که مداحان اسطوره و بنامی همچون سلیم موذن‌زاده اردبیلی در دنیا طلوع کرده و سرمایه‌ها و دستاوردهای بسیار اررزشمندی از خود برجای گذاشته است.

 فرزند مرحوم استاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی نیز ضمن تشکر و قدردانی از اقشار مختلف استان اردبیل کشور و میهمان داخلی و خارجی در این مراسم بیان کرد:‌ مراسم چهلمین روز درگذشت استاد سلیم مو‌ذن زاده اردبیلی به صورت باشکوه برگزار شده و مردم دین خود را نسبت به اسطوره مداحی دنیا ادا کرده‌اند.

ودود موذن‌زاده افزود: مرحوم استاد سلیم مو‌ذن‌زاده اردبیلی برای همیشه در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار شد و  ما یاد و خاطره وی را برای همیشه زنده نگه خواهیم داشت.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار