تبلیغات

21 هزار حامی ایتام سیستان و بلوچستان را تحت حمایت قرار داده‌اند

رضا شهرکی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: سیاست‌ها و اهداف عمده کمیته امداد مبتنی بر توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش است و هزینه‌های این توانمدسازی با اجرای طرح‌های حمایتی از محل کمک‌های مردمی، اعتبارات دولتی، زکات پرداختی کشاورزان، صندوق صدقات و نزورات و برگزاری جشن‌های مختلف تامین می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد سیستان و بلوچستان افزود: در حال حاضر 103 هزار خانوار با جمعیت 260 هزار نفر از خدمات فرهنگی، معیشتی، درمان، سلامت و اشتغال کمیته امداد استان بهره‌مند هستند که هر کدام از این خدمات برای پویایی یک خانواده آسیب دیده نیاز است و این خدمات تا مرحله توانمندی فرد نیازمند ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه 40 هزار یتیم تحت حمایت کمیته امداد استان هستند که از این تعداد 28 هزار یتیم کمتر از 18 سال هستند، اظهار داشت: بیش از 21 هزار حامی که 90 درصد آنها خارج از استان هستند، ایتام سیستان و بلوچستان را حمایت می‌کنند.

شهرکی گفت: سرانه کمک ماهیانه به ایتام در سیستان و بلوچستان کمتر از سایر استان‌ها است به طوری که میانگین کمک حامیان به ایتام در این استان در طول سال حدود 200 هزار ریال است در حالی که در بعضی استان‌ها یک یتیم حداقل 4 میلیون ریال دریافتی داشته و نیاز به مستمری دولت و کمیته امداد ندارد.

مدیرکل کمیته امداد سیستان و بلوچستان مطرح کرد: کمیته امداد استان بیشترین یتیم در سطح کشور را تحت پوشش دارد که براساس تحقیقات انجام شده 80 درصد ایتام تحت حمایت به دلیل فوت سرپرست، حوادث و تصادفات جاده‌ای یتیم شده‌اند.

وی اظهار داشت: امسال برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری کارگروه‌های اجتماعی در فرمانداری‌ها با همکاری استانداری استان انجام شده و در این کارگروه‌ها چالش‌ها و راهکارها در زمینه موضوعات فقر بررسی می‌شود و بهترین راهکارها و اولویت‌دارترین آسیب‌ها به مراکز تصمیم‌گیر استان پیشنهاد داده می‌شود.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار