تبلیغات

۱۴۶ بازنشسته و مستمری بگیر خراسان جنوبی به مشهد مقدس اعزام شدند

 به گزارش خبرنگار مهر، مجید درویشی بعدازظهر چهارشنبه در مراسم بدرقه بازنشستگان و مستمری بگیران استان به سفر زیارتی مشهد اظهارکرد: یکی از مهم‌ترین پدیده های اجتماعی در سالیان اخیر تغییر هرم جمعیتی و افزایش شمار بازنشستگان و سالمندان در کشور بوده است.

 وی بیان کرد: این دگرگونی برآمده از افزایش امید به زندگی به دلیل رشد شاخص های بهداشتی و درمانی و بهوبد تغذیه است.

 وی با بیان اینکه سه میلیون بازنشسته و مستمری بگیر تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند، عنوان کرد: با احتساب افراد خانواده جمعیت بالغ بر شش میلیون بازنشسته و مستمری گیر از خدمات سازمان تامین اجتماعی استفاده می کنند.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به طرح اعزام بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی به سفر زیارتی مشهد مقدس عنوان کرد: اعزام این افراد در قالب طرح کرامت رضوی از اواخر سال ۹۳ آغاز شده است.

درویشی عنوان کرد: به دلیل استقبال گسترده بازنشستگان و مستمری بگیران از این طرح از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی این طرح در سال جاری نیز اجرا می‌شود.

پرداخت 3 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به بازنشستگان استان

 وی گفت: در سال جاری ۱۴۶ نفر از بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش این سازمان در استان تا کنون به این سفر زیارتی اعزام شده‌اند.

درویشی تصریح کرد: اعزام بازنشستگان بر عهده کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیران و با مساعدت و همکاری اداره کل تامین اجتماعی استان بوده است.

 وی با بیان اینکه اولویت در اعزام با افرادی که تا کنون به این سفر زیارتی نرفته‌اند، خانواده شهدا و افرادی که از بضاعت مالی پایین تری برخوردار هستند، بوده است، گفت: ۹ کانون بازنشستگان در سطح استان فعال است که بیشتر بازنشستگان و مستمری بگیران استان عضو این کانون‌ها هستند.

درویشی بیان داشت: بیش از ۱۳ هزار نفر بازنشسته و مستمری بگیر از خدمات سازمان تامین اجتماعی در استان بهره مند هستند.

وی اظهار امیدواری کرد: بتوانیم به مانند سال گذشته زمینه سفر بازنشستگان به سفر عتبات عالیات را نیز فراهم کنیم.

به گفته وی در سال گذشته ۱۸۴ نفر از بازنشستگان و مستمری بگیران استان به سفر عتبات عالیات اعزام شده‌اند.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی عنوان کرد: همچینین در سال گذشته ۳ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه نیز به بازنشستگان استان اعطا شده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار