تبلیغات

حقوق کارگران باید بیش از ۱۰ افزایش یابد

نادر قاضی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص وضعیت حقوق و دستمزد کارگران در سال 96, گفت: کارگران به عنوان قشری زحمت کش اما همواره از حداقل حقوق برخوردار هستند، بنابراین باید برای وضعیت معیشت آنها تصمیم‌گیری کرد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متوسط حقوق یک خانواده حدود دو و نیم میلیون است، تصریح کرد: هم‌اکنون دریافتی کارگران 840 هزار تومان است لذا افزایش حقوق کارگران باید بیش از میزان تورم در نظر گرفته شود، متاسفانه در سال گذشته حقوق کارگران به اندازه 12 درصد (میزان تورم) افزایش داشت.

وی با بیان اینکه حقوق سال جاری کارگران باید بیش از  10 درصد درنظر گرفته شده برای کارمندان افزایش یابد، گفت: 10 درصد حقوق 30 میلیونی یک پزشک 3 میلیون می‌شود در حالیکه 10 درصد افزایش برای حقوق کارگران یعنی افزایش به میزان 80 هزار تومان که این افزایش با سایر بخش‌ها تناسب ندارد، در حقیقت تناسب پلکانی برای افزایش حقوق کارگران باید در نظر گرفته شود.

نایب رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی، با یادآوری پیشنهاد افزایش حقوق مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی، گفت: در لایحه برنامه ششم پیشنهاد داده شد تا مستمری بگیران بهزیستی و کمیته امداد امام از حداقل 20 درصد حقوق کارگران برخوردار باشند، از این رو این پیشنهاد در کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه مطرح و تصویب شد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار