تبلیغات

افزایش مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد به ۲۰ درصد حداقل دستمزد قانون کار

یک عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی از مصوبه امروز این کمیسیون خبر داد که بر اساس آن مستمری مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد در طول برنامه ششم توسعه به ۲۰ درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار و تامین اجتماعی افزایش می یابد.

سید مهدی فرشادان در گفت و گو با ایسنا،  با بیان این که  مستمری پرداختی به مددجویان سازمان بهزیستی در طول سال های گذشته کفاف حداقل نیازهای زندگی یک فرد تحت پوشش را نمی داد، اظهار کرد: در ماه های گذشته کمیسیون تلفیق بررسی افزایش این مستمری را در دستور کار خود قرار داده بود.

وی افزود: خوشبختانه با دفاع موثری که از پیشنهاد افزایش مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد به عمل آوردیم این پیشنهاد در نهایت در جلسه عصر امروز کمیسیون تلفیق به تصویب نهایی رسید.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران با بیان اینکه با این تصمیم کمیسیون تلفیق، مستمری مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی  و کمیته امداد در طول برنامه ششم توسعه به ۲۰ درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار و تامین اجتماعی افزایش می یابد، خاطرنشان کرد: این افزایش مستمری، امیدها برای برآورد حداقل نیازهای زندگی مددجویان را بیشتر می کند.

وی در پایان گفت: امیدواریم این خبر که همزمان با روز جهانی معلولان اعلام می شود هدیه ای حداقلی برای جامعه معلولان کشور باشد.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار