تبلیغات

معافيت مشمولان غايب داراي فرزند معلول ذهني

معاون مشمولان و امور معافيت هاي سازمان وظيقه عمومي ناجا گفت: غيبت مشمولان داراي فرزند معلول ذهني و ناتوان کننده، با تاييد نوع و شدت معلوليت توسط سازمان بهزيستي و شوراي پزشکي رده هاي وظيفه عمومي ، مانع رسيدگي به درخواست معافيت آنان نخواهد بود.

به گزارش ایسنا، سرهنگ نجف حميدزاده در این باره گفت: پيرو هماهنگي هاي صورت گرفته با ستاد کل نيروهاي مسلح و به منظور حمايت بيشتر از معلولان و خانواده هاي آنان ،اين امکان فراهم شده تا مشمولان داراي فرزند معلول ذهني و ناتوان کننده که به هردليلي غيبت کرده و وضعيت خدمتي خود را مشخص نکرده اند نيز بتوانند براي معافيت از خدمت سربازي اقدام کنند.

وي با تاکيد بر اينکه اين مساعدت تنها شامل معلوليت هاي ذهني و ناتوان کننده مي باشد، افزود: نوع معلوليت و شدت آن مي بايست توسط سازمان بهزيستي تاييد شده و پس از ثبت درخواست معافيت در دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي (پليس+10) ، با ارسال دعوتنامه از سوي وظيفه عمومي براي مشمول، پرونده در شوراي پزشکي رده‌هاي وظيفه عمومي نيز بررسي مي شود و درصورت تاييد معلوليت ، پرونده در سير مراحل رسيدگي و صدور کارت معافيت قرار خواهد گرفت.

اين مقام مسئول بيان داشت : شرط اصلي براي تاييد کليه معافيت هاي مربوط به معلولان در سازمان بهزيستي، مراقبت از آنان در کانون خانواده است که اين امر منطبق با روح قوانين و اصل توانمندسازي خانواده ها براي حمايت و نگهداري معلولان است.

براساس گزارش سایت پلیس، شرط اصلي براي استفاده از انواع معافيت ها، نداشتن غيبت است که استفاده از معافيت فوق براي مشمول غايب، استثناء مي باشد. 

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار