تبلیغات

تحویل ۱۲ هزار و ۴۳۶ تخت در طرح تکمیل ۲۱ هزار تخت

روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: دکتر سیدعلی صدرالسادات، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص طرح تكميل 21 هزار تخت بيمارستاني گفت: این طرح كه از شهریورماه 94 با هدف افزايش تعداد تخت هاي درماني كشور آغاز بکار کرد گامي موثر در راستاي رسيدن به هدف تامين 2.6 تخت به ازاي هر هزار نفر است.

 

معاون توسعه وزیر بهداشت گفت: در اين طرح كه حدود 25 درصد تخت هاي موجود كشور افزايش و يا نوسازي مي شوند توانسته ايم ميانگين تامين اين تعداد تخت را در دولت يازدهم به حدود هفت هزار تخت در سال افزايش بدهيم.

 

وی ادامه داد: طرح تكميل 21 هزار تخت شامل 214 پروژه بيمارستاني و 238 پروژه توسعه بخش ها مي شود كه از اين تعداد 31 پروژه مربوط به بيمارستان هاي بالاي 200 تخت با تامين مجموع 8554 تخت مي شود.

 

دکتر صدرالسادات اظهار کرد: تاکنون در اين طرح 12 هزار و 436 تخت با متراژ یک میلیون و 80 هزار مترمربع در بحث توسعه و تكميل بيمارستان ها تحويل شده است.

 

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه تدابیر ویژه برای تامین نیروی انسانی و تجهیز این بیمارستان ها نیز دیده شده است تاکید کرد: در موضوع تجهيز اين بيمارستان ها 10 هزار و 450 تخت بيمارستاني طي سال هاي 93 و 94 تجهيز شده اند.

 

وی در ادامه اظهار داشت: نوع خدمات دهی این بیمارستان ها به دو نوع عمومی و تخصصی تقسیم می شوند که بخش تخصصی شامل بیمارستان های کودکان، سوختگی، قلب، روانی، تنفسی، پوست، چشم و گوش و حلق و بینی می شود.

 وی گفت: براي اين منظور بسترسازي برای راه اندازي و تجهيز بيشترين تعداد تخت بيمارستاني در سال هاي پس از انقلاب مربوط به سال 95 و با برنامه ريزي براي تجهيز 12 هزار تخت بيمارستاني بوده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار