تبلیغات

مرحوم استاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی پدر معنوی همه ترک‌زبانان بود

اکبر عبدی در گفت‌وگو با تسنیم در اردبیل درگذشت فخرالذاکرین دیار دارالارشاد، استاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی را به خانواده ایشان به خصوص فرزند هنرمندش، ودود موذن‌زاده اردبیلی و مردم قدرشناس ایران اسلامی و پایتخت حسینیت اردبیل تسلیت گفته و اظهار داشت: استاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی با صدای ناب و سرودن نواهای بی‌نظیر در عالم مداحی و در عشق و ثنای حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) نامی جاودان و ماندگار از خود برجای گذاشت.

وی با اشاره به صدای ملکوتی سلطان‌الذاکرین، مرحوم استاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی افزود: صدای روح‌نواز استاد موذن‌زاده اردبیلی نه تنها در ایران بلکه در سرتاسر گیتی از ویژگی خاصی برخوردار بود که مردمی بودن این شخصیت والا به محبوبیت آن در کنار صدای ملکوتی افزوده است.

هنرمند پیشکسوت اردبیلی سینمای ایران که اخیرا در غم از دست دادن پدرشان عزادار بود اظهار کرد: مرحوم استاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی پدر معنوی همه ترک‌زبانان بود و غم از دست دادن این بزرگ مرد ضایعه بزرگی برای مردم آذربایجان است که من به نوبه خود از خداوند منان برای خانواده این عزیز بزرگوار صبر جمیل و برای این استاد شامخ علو درجات را مسئلت دارم.

عبدی تصریح کرد: حنجره استاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی یک حنجره طلایی بود که بیش از 60 سال از عمر گرانبهای ایشان در ثنا و عشق حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) اصوات و نواهای زیادی را سر داد که این نواها تا سالیان سال در دل مردم ایران اسلامی و جامعه مداحان و شاعران و مفاخران به نام استان اردبیل و کشور ماندگار و ثبت خواهد شد.

وی گفت: عشق و ارادت استاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی به امام حسین(ع) و خاندان عصمت و طهارت ایشان همان طور که باتوجه به شناختی که از وی داشتم دریایی ژرف و پهناور بود که سعادت این بزرگ مرد اردبیلی و این استاد مداحی و اسوه عظیم و اصلی مردانگی بر هیچکس پوشیده نیست که در این ایام بسیار زیبا و ماتم و عزای حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) به دعوت حق لبیک گفتند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار