تبلیغات

بارش باران در استان بوشهر از آذرماه آغاز می‌شود

نادر شفیع‌خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر  با بیان اینکه متوسط بارندگی دراز مدت استان بوشهر 287 میلی‌متر است،  اظهار داشت: پارسال 250 میلی‌متر باران در استان بوشهر  بارید  که 13 درصد نسبت به میانگین بلند مدت کاهش داشت.

وی با بیان اینکه در سال زراعی 94-95 افزایش قابل توجهی نسبت به سال ماقبل آن بارش باران داشتیم، گفت: برای سال زراعی جاری یعنی 95-96 بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده کاهش بارندگی در دو ماهه نخست پاییز است.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از بارش نخستین بارندگی استان بوشهر در آذرماه خبرداد و افزود:  بارش باران در استان بوشهر از ماه سوم  پاییز  پیش بینی می‌شود اما پیش‌بینی کلی و تجمعی کمتر از نرمال را نشان می‌دهد.

شفیع‌خدایی با بیان اینکه انتظار می‌رود تا پایان سال متوسط بارشی استان بوشهر تامین شود، تصریح کرد:  نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که  در استان بوشهر به لحاظ حجم بارش‌ها شرایط با پارسال برابری می‌کند اما این دلیل بر ترسالی نیست.

وی خاطرنشان کرد: پارسال بخش‌های شمالی استان چون دیلم و گناوه بیشترین بارش‌ها را به خود اختصاص داده بودند اما در مناطق جنوبی استان کمترین بارش‌ها ثبت شد.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار