تبلیغات

آماده باش ستاد اربعین برای پذیرائی از 3 میلیون زائر

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: با توجه به برنامه ریزی های انجام گرفته و پیش بینی حضور سه میلیون زائر ایرانی در آیین ملکوتی اربعین حسینی هیچ مشکلی در زمینه پذیرایی از زائران وجود ندارد.

به گزارش صبحانه،رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: با توجه به برنامه ریزی های انجام گرفته و پیش بینی حضور سه میلیون زائر ایرانی در آیین ملکوتی اربعین حسینی هیچ مشکلی در زمینه پذیرایی از زائران وجود ندارد.

حسن پلارک روز سه شنبه در نشست کمیته اسکان، تغذیه و مشارکت‌های مردمی اربعین حسینی افزود: در زمان برگزاری آئین اربعین به طور میانگین با توجه به جابجایی‌های روزمره حدود ۷۰ درصد زائران در عراق و مابقی در ایران به سر می‌برند که این میزان حضور نیازمند یک برنامه ریزی دقیق و منحصر به فرد است.

وی با بیان اینکه ستاد برگزاری اربعین متشکل از ۱۳ کمیته ازجمله کمیته اسکان، پذیرایی و مشارکت‌های مردمی با مسئولیت ستاد بازسازی عتبات عالیات است، اظهار داشت: با توجه به فرصت باقی مانده تا زمان برگزاری آئین اربعین ستادهای استانی در این زمینه فعال شده است.

لارک تصریح کرد: برگزاری بزرگترین گردهمایی شیعیان جهان آن هم در یک مقطع زمانی خاص کار بسیار بزرگی است که نیازمند سرعت عمل و اقدام جدی و مساعدت بیش از پیش وزارت صنعت، معدن و تجارت، گمرک جمهوری اسلامی ایران و دیگر وزارتخانه‌های مربوطه است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با قدردانی از مردم و مسئولان کشورمان در برگزاری باشکوه آئین اربعین حسینی از سال‌های گذشته تاکنون، اظهار داشت: با توجه به گرم‌تر شدن هوا در مقایسه با سال‌های گذشته جا دارد امسال علاوه بر افزایش سیستم‌های خنک کننده آب، برای ارائه یخ به زائران و راه اندازی امکانات سرمایشی مناسب در مکان‌های مختلف اقدام خاصی صورت پذیرد.

پلارک با بیان اینکه از وزارت جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت می‌خواهیم برخی محدودیت‌ها در زمینه صادرات ایجادشده سال گذشته را رفع کنند، افزود: از گمرک جمهوری اسلامی ایران نیز می‌خواهیم با مساعدت بیشتر در مقایسه با سال گذشته همکاری بیشتری برای ارائه خدمت به زائران از خود نشان دهند.

به گفته مسئولان امر سال گذشته حدود ۲ میلیون زائر ایرانی از مرزهای شلمچه، مهران و چزابه برای حضور در آئین ملکوتی اربعین حسینی راهی عتبات عالیات در عراق شدند.

منبع:ایرنا

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار