تبلیغات

جزییات کلاهبرداری ۲۰میلیاردی یک باند خانوادگی !

سردار عباسعلی محمدیان گفت : در پی وصول یک فقره پرونده سرقت اسلحه شکاری به شیوه کش روزنی از کلانتری ۱۲ چمران به پایگاه یکم پلیس آگاهی استان البرز، بررسی موضوع در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت .

به گزارش صبحانه،سردار محمدیان گفت : طبق اظهارات شاکی محرز شد که شخص ناشناسی، طی تماس تلفنی با وی درخواست خرید یک قبضه اسلحه شکاری را دارد و با مراجعه به مغازه وی اسلحه را خریداری و به شیوه پرداخت اینترنتی وانمود و مبلغ ۵۰ میلیون ریال هزینه فروش اسلحه را به حساب وی واریز کرده است، در حالی که پس از بررسی های صورت گرفته متوجه می شود ، مبلغ مذکور به حساب وی واریز نشده است .

وی افزود : در بررسی های تکمیلی ماموران مشخص شد، متهم در استان های آذربایجان، مازندران، قزوین و تهران نیز به همین شیوه با هویت و مشخصات ظاهری متعدد اقدام به خرید طلا، گوشی موبایل، پوشاک، لوازم جانبی کامپیوتر و تجهیزات داخلی خودرو کرده و پس از پرداخت هزینه اموال خریداری شده به صورت پرداخت اینترنتی و ارسال پیامک جعلی مبنی بر واریز وجه نقد از طریق گوشی تلفن همراه و نیز جلب اعتماد فروشنده، از آن ها کلاهبرداری می کرد .

این مقام انتظامی گفت: با انجام اقدامات اطلاعاتی و چهره نگاری های فرضی، چهره متهم از سوی شاکی شناسایی و مخفیگاه وی به صورت نامحسوس تحت نظر قرار گرفته شد؛ کارآگاهان پس از اطمینان از حضور وی در منزلش ، ساختمان به تحت محاصره ماموران درآمد .

وی افزود: زمانی که ماموران قصد رفتن به داخل منزل را داشتند، متهم با قفل کردن درب اصلی و ممانعت از ورود ماموران به داخل، به همراه اعضای خانواده اش از طریق پشت بام اقدام به فرار کردند که با سرعت عمل ماموران دستگیر و در بازرسی از منزل وی یک قبضه اسلحه شکاری سرقتی و گوشی تلفن همراه کشف شد .

شگرد کلاهبردار سابقه دار

فرمانده انتظامی استان البرز اظهار کرد : متهم که دارای ۸ فقره سابقه کیفری است به ۷۰۰ فقره کلاهبرداری از شهروندان در شهرهای مختلف کشور اعتراف و در خصوص شیوه و شگرد کلاهبرداری ها اذعان کرد به منظور خرید از مغازه های مختلف با اعضای خانواده اش وارد مغازه مذکور شده و پس از خرید، به فروشنده اعلام می کرد که وجه خریداری شده را از طریق موبایل بانک پرداخت می کند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: متهم پس از وارد کردن شماره فروشنده و نیز رمز دوم خود، زمانی که مشخصات بانکی فروشنده بر روی صفحه ظاهر می شد با نشان دادن صورت وضعیت موجود و جلب اعتماد فروشنده، قبل از زدن دکمه تایید، به جای شماره کارت فروشنده ، شماره کارت خود را ثبت و انتقال وجه را انجام می داد .

وی گفت: در این لحظه فرد کلاهبردار، پیامک تراکنش انتقال وجه واریز شده به حساب خودش را به فروشنده نشان داده و باعث گمراهی فروشندگان می شد .

فرمانده انتظامی استان البرز با بیان این که مبلغ کلاهبرداری های انجام شده ۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است، خاطرنشان کرد : تا کنون ۱۲ نفر از مال باختگان شناسایی شده اند .

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار