تبلیغات

پاسخ استاندار تهران درباره تغییر ساعت کاری

مقیمی گفت: سازمان‌هایی که فعالیت‌های خاصی دارند، می‌توانند با دستور بالاترین مسئول خود، ساعت کارشان را تغییر دهند.

به گزارش صبحانه،محمد حسین مقیمی استاندار تهران در رابطه با برخورد با اداراتی که بر اساس بخشنامه استانداری عمل نکرده اند، اظهار کرد: بیشترین میزان تولید برق از نیروگاه‌های آبی است و امسال به علت کمبود آب پشت سد‌های استان تهران، تولید برق از ۹ هزار مگابایت در سال به ۵ هزار مگابایت رسید که ۴ هزارمگابایت برق را صرفه جویی کردیم و، چون با کمبود آب پشت سد مواجه هستیم، باید کاهش تولید نیروی برق را به صورت صحیح مدیریت کنیم.

وی افزود: هیات دولت مصوبه‌ای را به استانداران در استان‌های مختلف ابلاغ کرد تا در مصرف برق صرفه جویی و آن را مدیریت کنند. به برخی استان‌ها در مصوبه اول گفته شد که می‌توانید ساعت کار را تغییر دهید و استان‌هایی که به ۴۵ درجه رسیدند، می‌توانند تغییر ساعت دهند.

مقیمی گفت: براساس مصوبه هیات دولت دستگاه‌های اجرایی مستقر در استان تهران باید ساعت کار خود را تغییر دهند و سازمان‌هایی که فعالیت‌های خاصی دارند، می‌توانند با دستور بالاترین مسئول خود ساعت کار را تغییر دهند.

وی ادامه داد: در همین مصوبه اعلام کردیم که سیستم‌های سرمایشی بایستی در پیک مصرف در ساعت ۱۳ تا ۱۶ از رده خارج شوند و حداقل استفاده را داشته باشند.

استاندار تهران تصریح کرد: برخی از سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی مستقر در استان تهران به خوبی این تغییر ساعت را اعمال کردند و ساعت ۱۴ سیستم‌های سرمایشی خود را خاموش کردند؛ از طرف دیگر برخی سازمان‌ها هستند که برق اضطراری دارند و می‌توانند از این سیستم استفاده کنند و یا از حداقل انرژی استفاده کنند تا ما مجبور نشویم برق خانه‌ها را قطع کنیم.

وی افزود: در حال حاضر با گرمای شدید مواجه هستیم و باید کمک کنیم که خاموشی منازل به حداقل برسد.

مقیمی گفت: در روز‌های شنبه و یک شنبه که این طرح اجرا شد و سازمان‌ها بهینه مصرف کردند، خوشبختانه تقریبا خاموشی نداشتیم. اگر کارکنان برخی دستگاه‌های اجرایی دیرتر از ساعت ۶ دیرتر در محل کار حضور می‌یابند، باید سیستم‌های سرمایشی و برق دستگاه‌های خود را خاموش کنند و یا اینکه حداقل مصرف را داشته باشند.

وی ادامه داد: توصیه من به دستگاه‌های دولتی این است که از ساعت ۱۳ تا ۱۶ حداقل برق را مصرف کنند تا به مردم فشار نیاید. همه دستگاه‌های دولتی باید در مصرف برق صرفه جویی کنند.

استاندار تهران تاکید کرد: برخی مدارس هستند که کلاس فوق برنامه برگزار می‌کنند که این مدارس باید ساعت کلاس‌های خود را تغییر و یا تعطیل کنند، چرا که واقعا با کمبود برق مواجه هستیم.

وی افزود: برای بهینه مصرف شدن برق باید تمام ارگان‌ها و دستگاه‌ها کمک کنند؛ به عنوان مثال مصرف برق کولر‌های گازی بسیار بالاست و باید این مصارف کم شود./باشگاه خبرنگاران

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار