تبلیغات

بدون هزینه های اضافی مصرف انرژی را کاهش دهید

روش های موثر کم کردن مصر انرژی بدون هزینه های اضافی برای اینکه بتوانید از خرج های اضافه جلوگیری کنید با مراقب مصارف خود باشید و مصارف مختلف را مدیریت کنید. یکی از این هزینه مدیریت مصرف انرژی است. اگر دوست دارید بدون هزینه های اضافی مصرف انرژی را کاهش دهید در این مقاله با ...

روش های موثر کم کردن مصر انرژی بدون هزینه های اضافی

برای اینکه بتوانید از خرج های اضافه جلوگیری کنید با مراقب مصارف خود باشید و مصارف مختلف را مدیریت کنید. یکی از این هزینه مدیریت مصرف انرژی است. اگر دوست دارید بدون هزینه های اضافی مصرف انرژی را کاهش دهید در این مقاله با جوانی ها همراه باشید.

بدون هزینه های اضافی مصرف انرژی را کاهش دهید

هفده نکته کوچک را که تاثیر زیادی در قبوض شما دارد، بازگو خواهیم کرد. بهترین راه برای صرفه جویی در مصرف انرژی هشیاری کامل در هنگام استفاده و عادت کردن به روش های صحیح مصرف است. اگر موارد زیر را در نظر بگیرید، با توجه به مقیاس مصرف فعلی تان می توانید مقداری در سال پس انداز کنید. شاید در حال حاضر شما خیلی از این موارد را رعایت می کنید، در این صورت شما با خواندن این مطلب اطمینان می یابید که الگوی مصرف صحیحی را دنبال می کنید.

روش کاهش مصرف انرژی, راه و روش کاهش مصرف انرژی

در هر روز ۲ ساعت کمتر از ۲ لامپ ۱۰۰ وات استفاده کنید، می توانید از هزینه های غیرضروری بکاهید

۱٫ نورهای غیرضروری را کاهش دهید: اگر شما به طور متوسط در هر روز ۲ ساعت کمتر از ۲ لامپ ۱۰۰ وات استفاده کنید، می توانید در هر سال از هزینه های غیرضروری بکاهید.

بدون هزینه های اضافی مصرف انرژی را کاهش دهید

۲٫ از نور طبیعی استفاده کنید: پنجره جنوبی می تواند ۲۰ تا ۱۰۰ برابر مساحت خودش را روشن کند که این برابر است با خاموش کردن یک لامپ ۶۰ وات در کل روز که به مقدار زیادی هزینه های روشنایی را کم می کند.

۳٫ استفاده درست از چراغ مطالعه: اگر برای انجام برخی کارها مثل مطالعه یا انجام ظریف کاری به نور بیشتری نیاز دارید، چراغ مطالعه را امتحان کنید. البته توجه داشته باشید استفاده از این وسیله هنگامی که نور محیط کم باشد باعث آسیب دیدن چشم می شود که باید به این موضوع کاملا دقت کنیم.

۴٫ کوتاه کردن مدت حمام: استفاده از آب گرم هزینه زیادی به همراه دارد شاید در کشور ما به دلیل ارزان بودن حامل های انرژی این نکته زیاد به چشم نخورد، اما اگر همه افراد به این موارد دقت کنند در سطح ملی بسیار موثر است.

بدون هزینه های اضافی مصرف انرژی را کاهش دهید

۵٫ شیر آب را حتی چند ثانیه باز رها نکنیم: باید این عادت را در خود ایجاد کنیم که در هنگام مسواک زدن، شستن دست ها و اصلاح صورت و… آب را به سرعت ببندیم.

۶٫ تعمیر لوله ها و شیرآلات: اگر شیر آب گرم یا لوله های آب گرم دچار نشتی یا ضعف در عایق بندی باشند، هزینه های ما را به طرز نامحسوس اما قابل تاملی افزایش می دهند.

۷٫ وسایل برقی را پس از استفاده از برق بکشید: ما معمولا این کار را فراموش می کنیم؛ در حالی که علاوه بر صرفه جویی در مصرف برق باعث افزایش عمر محصولات برقی نیز می شود.

بدون هزینه های اضافی مصرف انرژی را کاهش دهید

۸٫ استفاده از کامپیوترهای کم مصرف: اگر هنوز از کامپیوترهای خانگی استفاده می کنید توجه داشته باشید استفاده از لپ تاپ در کاهش هزینه برق بسیار موثر است.

۹٫ تلویزیون قدیمی تان را کنار بگذارید: اگر هنوز از تلویزیون های قدیمی استفاده می کنید بدانید آن ها بسیار پرمصرف تر از LED و LCDها هستند. گول جثه کوچک آن را نخورید.

کاهش مصرف انرژی,راههای کاهش مصرف انرژی

برای شستن چند تکه لباس یا ظرف ماشین لباسشویی یا ظرفشویی را روشن نکنید

۱۰٫ ترموستات ها را تنظیم کنید: اگر از وسایل گرمایشی برقی استفاده می کنید، سعی کنید دما را کمی پایین تر بیاورید. اگر ۲ درجه دما را پایین بیاورید، ۵ درصد در هزینه گرمایش صرفه جویی کرده اید.

۱۱٫ از پرده ها به صورت بهینه استفاده کنید: در تابستان جلوگیری از ورود اشعه های خورشید و در زمستان اجازه دادن به ورود آن در دمای داخل خانه بسیار تاثیرگذار است. پس استفاده از پرده ها امری استراتژیک است.

بدون هزینه های اضافی مصرف انرژی را کاهش دهید

۱۲٫ مراقب دمای آشپزخانه باشید: اگر در تابستان از اجاقتان استفاده می کنید، موجب افزایش دما و مصرف بیش از پیش انرژی در وسایل سرمایشی می شوید. شاید این امر شما را متقاعد کند تا از غذاهای ساده تر و سالم تر استفاده کنید.

۱۳٫ از تمام ظرفیت خالی استفاده کنید: برای شستن چند تکه لباس یا ظرف ماشین لباسشویی یا ظرفشویی را روشن نکنید و سعی کنید از ظرفیت موجود بیشتر استفاده کنید.

۱۴٫ لباس ها را با آب سرد بشویید: در صورت امکان هنگامی که با لباسشویی لباس هایتان را می شویید، از آب گرم استفاده نکنید؛ چون لباسشویی برای گرم کردن این حجم آب به انرژی زیادی نیاز دارد.

بدون هزینه های اضافی مصرف انرژی را کاهش دهید

۱۵٫ لباس هایتان را بیاویزید: می توانید به جای استفاده از خشک کن لباس هایی را که فورا لازم ندارید، بدون استفاده از خشک کن خشک کنید.

۱۶٫ با فریزر هوشمندانه برخورد کنید: دمای مطلوب برای یخچال ۲ درجه و برای فریزر ۱۸ درجه است، پس آن ها را روی درجه مطلوب تنظیم کنید.

۱۷٫ از اجاق های کم مصرف استفاده کنید: مایکروویو در ۱۵ دقیقه کاری را انجام می دهد که اجاق گاز در ۱ ساعت انجام می دهد. پس تا جایی که ممکن است از مایکروویو استفاده کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار